środa, 27 marca 2013

O. Jozo Zovko poprowadził rekolekcje dla Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy.

W dniu 20 marca w sali im. Margarita Peraica,  w Zagrzebiu przy ul. Praskiej,  w siedzibie Chorwackiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy, odbyły się wielkopostne rekolekcje dla członków Stowarzyszenia oraz pozostałych  pracowników Służby Zdrowia i osób wspierających Stowarzyszenie.

Każdy lekarz jako członek katolickiego stowarzyszenia, jest  zobowiązany  w swoim miejscu pracy  świadczyć o obecności Chrystusa w tym świecie. "Im bardziej naśladuję Chrystusa, tym bliżsi stają mi się ludzie", powiedział o. Jozo.
 

Wezwał on katolickich lekarzy i wszystkich pracowników służby zdrowia do łączności z katolickimi rodzinami, katolickimi kapłanami, katolickimi dziennikarzami, katolickimi nauczycielami w celu wspólnego poszukiwania drogi prowadzącej do Prawdy.

źródło: fra Draženko Tomić / Akademija Art

PS Tłumaczenie z języka chorwackiego. Dziękuję


O. Jozo Zovko i o. Ljubo Kurtović głosili rekolekcje wielkopostne

W ramach „Spotkań Wielkopostnych” w klasztorze franciszkańskim Dubrava (Zagrzeb)odbywały się godzinne nauki – w tym roku poświęcone interpretacji ostatnich zdań Składu Apostolskiego (Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny…) Spotkania odbywały się przez 6 tygodni w czwartki (14 luty do 21 marca) W programie każdego spotkania był Różaniec, Msza święta i Adoracja.
Pierwszą naukę wielkopostną (14 lutego) poprowadził o. Jozo Zovko. Temat: „ Wierzę w święty Kościół! ” Oprócz o. Jozo wierni mogli posłuchać m. in. o. Ljubo Kurtovića, który 14 marca głosił naukę na temat „Wierzę w życie wieczne”
O. Ljubo Kurtović, jest doskonale znany medziugorskim pielgrzymom.