piątek, 15 marca 2013

Pontyfikat zawierzony Maryi

Wczesnym rankiem, w pierwszym dniu po wyborze na Stolicę Piotrową, Ojciec Święty Franciszek oddał hołd Maryi i w rzymskiej Bazylice Santa Maria Maggiore zawierzył Matce Najświętszej swój pontyfikat.
 

To była pierwsza podróż za Watykan nowego Papieża. Wczesnym rankiem, o godzinie 8.00, dzień po swoim wyborze, Ojciec Święty Franciszek pojechał do Bazyliki Matki Bożej Większej*, aby złożyć hołd Maryi i Jej zawierzyć swój pontyfikat. Zrobił dokładnie tak, jak zapowiedział w środowy wieczór, przemawiając do witających go na placu św. Piotra wiernych z loggii bazyliki watykańskiej.

Widzimy, że Franciszek to Ojciec Święty głęboko maryjny, Papież chciany przez Matkę Bożą – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. Ireneusz Rogulski z rzymskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża.

Nie jest przypadkiem, że nowy Następca św. Piotra został wybrany 13. dnia miesiąca, w dniu fatimskim – wskazuje...

źródło: Nasz Dziennik

PS Santa Maria Maggiore, najstarszy i największy kościół pw. NMP w Rzymie

Nowy papież Franciszek postanowił wejść do Bazyliki przez jedne z bocznych drzwi. Skierował się przed obraz Matki Bożej "Salus Populi Romani" (Opiekunka Ludu Rzymskiego) pokłonił się i położył kwiaty. Modlił się po cichu przez około 10 minut przed głównym ołtarzem sanktuarium, który jest bezpośrednio nad kryptą zawierającą relikwie żłóbka.