sobota, 6 marca 2010

Komisja w sprawie objawień w MedziugorjeW ostatnim czasie ukazuje się wiele informacji na temat powołania komisji do zbadania objawień w Medziugorje. Wielu autorów artykułów podaje niepełne lub nieprawdziwe informacje na ten temat.


Wciąż próbuje się negować objawienia przywołując sprawę o. Vlašića, mimo że nie przebywał w parafii Medziugorje od 1985 r. Nie dociera również do niektórych oświadczenie Prokuratora Generalnego Franciszkanów, o. Francesco Bravi, aby tych wydarzeń nie łączyć z wydarzeniami w Medziugorje.

Wymyśla się różne rzeczy, aby zanegować te objawienia. W dniu wczorajszym pojawiła się informacja w eKai o powołaniu komisji. Od razu przywołano sprawę o. Vlašića, jako argument przeciw objawieniom. Autor, którego cytuje eKai podaje, że objawienia mają miejsce codziennie o godz. 17. Nie jest to prawdą, objawienia są około godz. 17: 40 w okresie zimowym a o 18: 40 w okresie letnim. To jest może i szczegół, ale i on pokazuje brak wiedzy na ten temat. Pisze również, że kard. Joseph Ratzinger jeszcze, jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary śledził z niepokojem zjawisko Medjugorje. Jak zawsze przy tego rodzaju atakach nie podaje żadnego uzasadnienia tego stwierdzenia. Z tego, co mi wiadomo Kongregacja Nauki Wiary w czasie, kiedy kierował nią kard. Joseph Ratzinger nie przyjęła negatywnego stanowiska biskupa miejsca Pavao Żanića. W roku 1987 kard. Joseph Ratzinger, przewodniczący Kongregacji Nauki Wiary, zlecił zbadanie wydarzeń w parafii Medziugorje Konferencji Episkopatu Jugosławii.

Następnym argumentem ma być to, że widzący założyli rodziny a nie obrali życia zakonnego. Czy w sakramentalnym małżeństwie nie można dążyć do świętości? W czasie, gdy rodzina jest tak bardzo atakowana i wyśmiewana! Czyż nie jest to znak czasu? Widzący założyli rodziny i żyją w nich, dając wspaniały przykład. Kto choć raz posłuchał ich świadectwa z otwartym sercem musi to przyznać. Pięknie o świętości małżeństwa powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II. Słowa te powiedział w czasie beatyfikacji małżonków Alojzego i Marii Beltrame Quattrocchi:

...Drogie rodziny! Mamy dzisiaj szczególne potwierdzenie, że droga ku świętości, którą się idzie razem - jako małżeństwo - jest możliwa, jest piękna, jest nadzwyczaj płodna, i że jest fundamentalna dla dobra rodziny, Kościoła i społeczeństwa.


To każe prosić Pana, aby coraz więcej było małżeństw, przez których święte życie będzie promieniowało "wielkie misterium" miłości małżeńskiej, które bierze początek w stworzeniu a osiąga pełnię w zjednoczeniu Chrystusa ze [Wspólnotą] Kościoła (zob. Ef 5,22-33).

Jak wiadomo Jan Paweł II był wielkim orędownikiem objawień Matki Bożej w Medziugorje. Na co jest dziesiątki świadectw. Wszystko to pozwala nam z ufnością czekać na zakończenie badań komisji.

Na koniec jeszcze słowa kard. Christopha Schönborna;

Mam wielką ufność, że Komisja, którą Ojciec Święty powołuje do zbadania wydarzeń w Medziugorju będzie pracowała bardzo dobrze, świadoma swej odpowiedzialności i że rezultaty będą na pewno dobre. Ufam, że z tym fenomenem będzie się obchodzono z wielką rozwagą i wielką delikatnością, wszak on przyciągnął w międzyczasie 30 milionów pielgrzymów i przynosi wiele dobrych owoców, ale także z pewnością niejedno otwarte pytanie.