piątek, 14 maja 2010

Nowenna do Ducha Św.

Rozpoczęcie Nowenny 14 maja (piątek)


Maryjo „Oblubienico Ducha Świętego”! Chcę być posłusznym wezwaniu, które dałaś 25 kwietnia 2010 r. Powiedziałaś w orędziu ”Módlcie się w moich intencjach”. Maryjo, Ty wiesz lepiej, w jakich intencjach nasze modlitwy są teraz szczególnie potrzebne. Tą nowennę z miłością ofiaruję Tobie ukochana Mamo.

„Zacznijcie codziennie wzywać Ducha Świętego. Najważniejsze jest modlić się do Ducha Świętego. Kiedy Duch Święty zstępuje na ziemię, wtedy wszystko staje się jasne i wszystko się przemienia.” (Matka Boża w Medziugorje)

Modlitwa wstępna:

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

W pierwszym dniu:

W ostatnim dniu oktawy Święta Namiotów, Jezus zawołał donośnym głosem:, „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie, niech przyjdzie do Mnie i pije! A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego”(J 7,37-39)

Módlmy się:

Panie Jezu Chryste; jak drzewo po przyjęciu wody rozwija się i przynosi owoce, tak również i my pragniemy przyjąć łaskę Ducha Świętego i przynosić owoce cnót. Amen.

Modlitwa na każdy dzień