czwartek, 6 maja 2010

Czas łaski

Jest rok 1981. Mała miejscowość Chorwacka w byłej Jugosławii (dziś jest to część Bośni i Hercegowiny) 24 czerwca wspomnienie świętego Jana Chrzciciela. Mija trochę ponad miesiąc od tragicznych wydarzeń na placu "Świętego Piotra". Matka Boża ratuje życie Ojca Świętego. Odwieczna walka Niewiasty ze smokiem trwa…


Dwie dziewczyny Mirjana Dragicević i Ivanka Ivanković idą na spacer. Mają po kilkanaście lat. W pewnej chwili Ivanka mówi „Myślę, że Nasza Pani jest na wzgórzu”… w tym dniu niebo otwiera się nad Medziugorje. Od następnego dnia -25 czerwca Matka Boża ostatecznie wybiera sześcioro młodych ludzi. Zaczyna z nimi realizować cudowne plany Boże wobec świata.

W tym miejscu nie można nie wspomnieć o pierwszym proboszczu parafii Medziugorje o. Jozo Zovko. Mówią o nim, jako o siódmym widzącym Maryję. Jest to prawda, bo i on widział Matkę Bożą. Na początku wątpił w objawienia, ale później stał się ich wielkim orędownikiem. Zapłacił za to ogromną cenę. Ten Prorok naszych czasów mocą Słowa Bożego i świadectwa skruszył wiele serc.

Niedługo minie dwadzieścia dziewięć lat objawień. Przez ten czas dziesiątki milionów serc zostało w sposób bezpośredni dotkniętych Bożą Miłością. A poprzez tych świadków ogromna liczba dusz i serc na całym świecie.

Matka Boża w Fatimie zapowiedziała triumf Jej Niepokalanego Serca. Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort przepowiedział ten „Czas łaski”.

Maryja przygotowuje swoje dzieci…, do czego? Myślę, że zrozumiemy to, kiedy przyjdzie czas. Jedno jest pewne to Bóg będzie zwycięzcą, bo to On jest Panem historii.

PS. Dziś jest czwartek w tym dniu odmawiam "Margaretkę" za o.Jozo Zovko. Ten wspaniały Franciszkanin jest dla mnie jak Ojciec. Tak wiele zawdzięczam mu w moim życiu...,