poniedziałek, 23 maja 2011

Świadectwo Mirjany (część 3)

Poniższe świadectwo widząca Mirjana Dragičević-Soldo przekazała w czasie spotkania z pielgrzymami 3 maja 2011r. a więc na drugi dzień po comiesięcznym objawieniu Matki Bożej.
cd…
Kolejną wiadomością, która jest ważna i Matka Boska ją nam powtarza to Msza Święta, ale nie tylko w niedzielę. Na początku objawień, Nasza Pani powiedziała nam:  „Jeżeli musicie wybierać między widywaniem mnie a chodzeniem do kościoła na Mszę świętą, wybierzcie Mszę. Ponieważ w czasie Mszy św., mój Syn przychodzi żywy do was i jest z wami." Przez wszystkie te lata Jej objawień, Nasza Pani nigdy nie powiedziała módl się a dam ci. Ona mówi módl się, wtedy będę prosić za Tobą u mojego Syna, prosić, aby Ci dał."
Wielu pielgrzymów, kiedy przybywają do Medjugorje myślą, że my sześciu widzących jesteśmy uprzywilejowani. Jeżeli tylko oni mogliby powiedzieć nam, co potrzebują i ich intencje, to one się spełnią. Część z nich myśli, że jeżeli tylko nas dotkną to ich modlitwy zostaną wysłuchane przez Boga. To nie jest prawda. Nie ma żadnych uprzywilejowanych przed Matką Boską. Wszyscy jesteśmy Jej dziećmi. Ona nas wybrała do innych celów. Mamy przekazywać wiadomości od Niej całemu światu. 2 każdego miesiąca Nasza Pani rzeczywiście mówi do was.  Powiedziała: „Drogie dzieci, zapraszam was. Otwórzcie swoje serca, pozwólcie mi wejść, żebym mogła uczynić was jednym z moich apostołów.” Wszyscy jesteśmy ważni dla Matki Boskiej. Nie ma nikogo bardziej wartościowego od reszty bądź mniej. Mogę wam podać tysiące przykładów rzeczy, które wydarzyły się podczas objawień, podczas 2 dnia każdego miesiąca. Ludzie, którzy chcą poznać miłość Boga poprzez dotknięcie mnie, zobaczenie, porozmawianie, proszenie o modlitwę za nich. Oni tam zwyczajnie są. Oni się modlą. Oni proszą Matkę Boską a Ona prosi Syna w intencji swoich dzieci – za mnie i za każdego z was. Zawsze, kiedy jesteś w tarapatach, kiedy trudności napotykają cię w życiu, jedyne, czego potrzebujesz to otworzyć swoje serce. Nie musisz znać widzących. Tak jak twoja ziemska matka, tak samo Ta w niebie – jak moglibyście mając 3 czy 4 dzieci powiedzieć, że kochacie jedno dziecko bardziej niż inne. Twoja relacja z każdym dzieckiem może być inna, ale kochasz je wszystkie. Zapewniam was więc, że przed Naszą Niebieską Matką jesteśmy wszyscy równi.
Jeżeli istnieje ktokolwiek uprzywilejowany w oczach Naszej Matki, to mogą to być tylko księża, Ona nigdy nie mówi, co księża powinni robić. Ona tylko mówi, co my powinniśmy robić dla naszych księży. Nasza Pani mówi, że oni nie potrzebują naszej krytyki, nie potrzebują naszych osądów, ale naszej miłości i naszych modlitw, ponieważ to tylko Bóg może ich sądzić za to, jakimi są księżmi. Pewnego dnia Bóg osądzi was, co do tego jak działaliście w stosunku do księży. Matka Boska mówi:  „jeżeli tracisz szacunek do księży, to powoli powoli tracisz szacunek do Kościoła, a na końcu tracisz szacunek do Boga." Podczas objawień 2 każdego miesiąca, Nasza Pani zawsze podkreśla to jak ważni są księża. Ona daje nam Jej Matczyne błogosławieństwo. Ona mówi jak Matka. Ona zawsze powtarza nam, że najważniejsze błogosławieństwo, jakie możemy dostać tu na ziemi to to od księży, bo poprzez nich błogosławi nas Jej Syn. Reprezentanci Kościoła, księża błogosławią nas. Wierzymy, więc że Matka Boska błogosławi wszystkie przedmioty kultu, więc zabierajcie je do Kościoła, aby księża w imieniu Chrystusa mogli je pobłogosławić. Nasz Matka nieustannie przypomina nam, żebyśmy nie zapominali o modlitwie za księży, za naszych pasterzy. Proszę was, więc abyście, gdy wrócicie do swoich parafii, dajcie to świadectwo, które otrzymaliście w szkole Matki Boskiej i pokazujcie poprzez przykład  wasze podejście do księży. Jeżeli sądzisz, że ksiądz robi coś, czego nie powinien był robić, nie oskarżaj go, nie śmiej się z niego, nie oceniaj go, nie krytykuj. W świecie, w którym żyjemy jest za dużo osądzania, a za mało miłości. Nie rośćmy sobie prawa do osądu, ponieważ to należy do Boga. Powinniśmy kochać, modlić się i szanować.

Czasy, w których żyjemy, są też czasami triumfu Serca Naszej Niepokalanej Pani. Istnieje most miedzy tymi czasami, tym mostem są księża. Dlatego Nasza Pani nalega na modlitwy za księży. Oni są mostem, którym możemy przejść do triumfującego Serca Naszej Pani. Nasza Pani mówi, że zwycięży razem z nimi. Bez nich, nie ma zwycięstwa Serca Naszej Pani. To, dlatego nalega na modlitwy za księży. Wczoraj, ponownie wezwała nas do modlitwy za nich, oni mogą nam pomóc. Oni mogą pracować z nami z miłością, z sercem.
Źródło: Caritas Of Birmingham
Tłumaczenie z języka angielskiego Iwona
PS Dziękuję Krysiu i Iwonko