niedziela, 29 maja 2011

„Regina Ceali” z Ojcem Świętym Benedyktem XVI (29 maja 2011)

W czasie południowej modlitwy „Regina Ceali” Ojciec Święty zwracając się do pielgrzymów z Polski powiedział:
 Słowo pozdrowienia przekazuję wszystkim Polakom. Wczoraj przypadała trzydziesta rocznica śmierci, kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Wypraszając dar jego beatyfikacji, uczmy się od niego zawierzenia swego życia Matce Bożej. Niech jego ufność wyrażona w słowach: „Wszystko postawiłem na Maryję” będzie dla nas szczególnym wzorem. Pamiętajmy o tym kończąc miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Z serca wam błogosławię."
Zwracając się do pielgrzymów języka włoskiego obecnych na placu św. Piotra pozdrowił m.in. „Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia z Maryją Królową Pokoju”*. Ojciec Święty słysząc oklaski członków i sympatyków Stowarzyszenia uśmiechnął się i serdecznie ich pozdrowił.

*Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia z Maryją Królową Pokoju (L’Associazione Apostoli della Divina Misericordia con Maria Regina della Pace) jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych świeckich powstałym z inspiracji i na duchowości Medziugorje.

Stowarzyszenie powstało w 2004 r. w małym kościółku oddalonym 8 kilometrów od parafii Medziugorje (Šurmanci), w którym znajduje się otoczony wielką czcią cudowny obraz Jezusa Miłosiernego.

Miejscowość Šurmanci należy do parafii Medziugorje
Stowarzyszenie powstało w wyniku inspiracji Ojca Założyciela, o.Francesco Maria Rizzi OFM (Prezesa Stowarzyszenia) podczas modlitwy.


Video: V Kongres Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia z Maryją Królową Pokoju 

PS Historia cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego z Šurmanci.

Tę piękną historię cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego z Šurmanci poznałem dopiero dziś, „przypadkowo”, szukając wiadomości na temat Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia z Maryją Królową Pokoju...