piątek, 28 czerwca 2013

Obchody XXXII rocznicy Objawień Matki Bożej w Medziugorju.

We wtorek 25 czerwca 2013 roku do Medziugorje przybyły większe grupy zorganizowane z Anglii, USA, Irlandii, Kanady, Węgier, Szwajcarii, Austrii, Niemiec, Korei, Francji, Polski, Włoch, Ukrainy, Japonii, Słowacji, Czech, Belgii, Portugalii, Brazylii, Słowenii, Rumuni oraz wiele grup z Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny.

fot: medjugorje.hr
Oprócz zwykłych środków transportu, zauważalna liczba pielgrzymów przybyła pieszo, jako wypełnienie ślubów złożonych Królowej Pokoju i aby podziękować za otrzymane łaski. W ciągu dnia w kościele parafialnym, na zewnętrznym ołtarzu i Kaplicy Adoracji zostały odprawione 22 Msze św. w wielu językach w tym w języku chorwackim o godz. 5: 00, 6: 00, 7: 00, 8: 00, 9: 00 i 11:00. Modlitwy wieczorne rozpoczęły się o 18: 00 od modlitwy różańcowej, następnie o 19: 00 sprawowana była Msza św.

Wieczornej Mszy św. na zewnętrznym ołtarzu kościoła parafialnego przewodniczył prowincjał franciszkanów w Hercegowinie, o. Miljenko Šteko, w koncelebrze 220 kapłanów.
24 czerwca Mszy św. i czuwaniu, o godz. 19: 00 wieczorem przewodniczył o. Ivan Landeka w koncelebrze 153 kapłanów. W tym dniu odbył się tradycyjny XXII Marsz Pokoju z Klasztoru św. Antoniego w Humacu do kościoła parafialnego pw. św. Jakuba w Medziugorju, w którym uczestniczyły tysiące pielgrzymów. (zdjęcia)

Radio „Mir”/ Centrum Informacyjne „Mir” Medziugorje

PS Jak podaje portal brotnjo.info w obchodach 32 rocznicy Objawień uczestniczyło blisko 100 tys. pielgrzymów. Portal powołując się na źródła Kościelne podaje, że od początku Objawień do Medziugorje przybyło blisko 50 milionów ludzi.