czwartek, 20 czerwca 2013

List s.Emmanuel z 13 czerwca 2013 r.

Rocznica objawienia w Fatimie w r. 1917 (p. 2)

Drogie Dzieci Medjugorja!
Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

1. 2 czerwca 2013 Mirjana, otoczona ogromnym tłumem pielgrzymów, miała comiesięczne objawienie przy Błękitnym Krzyżu. Po objawieniu przekazała następujące orędzie:
zobacz orędzie i video

 
2. Czerwiec jest bogaty w święta! Mamy święto Bożego Ciała, Najświętszego Serca Jezusa, Niepokalanego Serca Maryi, Trójcy św.... Ponieważ w USA prezydent ogłosił, że czerwiec jest miesiącem „parady gejów”, ponieważ we Francji sprofanowano już 3 katedry (itd.), ważne jest, żebyśmy przyjęli ogromne łaski, jakie są związane z naszymi świętami. Te łaski to Światłość wśród ciemności, jakie dziś pożerają tak wiele dzieci, młodych i mniej młodych. „Kto na NIEGO spojrzy, ten zajaśnieje” - mówi psalmista. Co to jest spojrzeć na Niego, jak nie adorować Go?

Także my możemy tę modlitwę daną przez anioła trojgu małych pastuszków w Fatimie w r. 1917 wziąć za naszą i odmawiać ją z głębi serca tak często, jak tylko możemy, podczas nowenny poprzedzającej rocznicę objawień (25 czerwca), a która zaczyna się 16 czerwca. Ta modlitwa rozprasza tyle ciemności! To byłby piękny dar wdzięczności do ofiarowania Maryi za Jej 32 lata objawień! Tylko sam Bóg może rozproszyć wielką ilość zła, jakie każdego dnia brutalnie nas atakuje, a ten, kto Go uwielbia, pozwala Bogu działać z mocą. Zawsze można mieć nadzieję na lepszych polityków, ale to, co może i rzeczywiście zmieni obrót spraw, to dziś jesteś ty, to ja, to my, to ci, którzy chcą adorować Boga żywego w duchu i prawdzie. Oby prawdziwi czciciele wzrastali w ilości i jakości, a oblicze świata zostanie zmienione!

Oto modlitwa, która w Fatimie przyszła do nas z Nieba:

„Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, uwielbiam Cię z czcią najgłębszą i ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa obecnego we wszystkich tabernakulach świata, na przebłaganie za zniewagi, świętokradztwa i obojętność, przez które jest obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i Niepokalanego Serca Maryi proszę Cię o nawrócenie biednych grzeszników.”

3. Cud w Buenos Aires! W r. 1996, gdy papież Franciszek był biskupem pomocniczym kardynała Quarracino w Buenos Aires, miał miejsce oczywisty cud eucharystyczny. To obecny papież sam prosił, żeby został on sfotografowany i to on zbadał ten fakt. Wyniki są zdumiewające.

18 sierpnia 1996 r. o. Alejandro Pezet odprawiał Mszę św. w kościele, który znajduje się w centrum handlowym miasta. Wtedy, gdy przestał udzielać Komunię św., przyszła do niego pewna kobieta, żeby powiedzieć, że znalazła hostię, którą ktoś zostawił w głębi kościoła. Idąc na wskazane miejsce, o. Alejandro ujrzał zabrudzoną hostię. Ponieważ nie mógł jej spożyć, umieścił ją w małym naczyniu z wodą, które ustawił w tabernakulum kaplicy Najświętszego Sakramentu.


W poniedziałek 26 sierpnia otwierając tabernakulum ujrzał ku swemu wielkiemu zdumieniu, że Hostia stała się substancją krwawiącą. Poinformował o tym Mgr Jorge Bergoglio, który wydał instrukcje, żeby Hostia została w sposób profesjonalny sfotografowana. Zdjęcia wykonane 6 września wyraźnie pokazują, że Hostia, która stałą się fragmentem krwawiącego ciała, bardzo powiększyła wymiary. Przez kilka lat Hostia przebywała w tabernakulum, cała sprawa była trzymana w tajemnicy. Ponieważ Hostia nie doznawała żadnego widocznego rozkładu, Mgr Bergoglio zdecydował, żeby ja poddać badaniu naukowemu.

5 października 1999 r. w obecności przedstawicieli Mgr Bergoglio, który został biskupem, dr Castanon pobrał próbkę z krwawiącego fragmentu i wysłał ją do Nowego Jorku do analizy. Ponieważ nie chciał wpływać na wyniki badania, postanowił zachować w tajemnicy przed ekipą naukowców pochodzenie próbki.
Jednym z tych naukowców był znany kardiolog i patolog medyczno-prawny, dr Frederic Zugiba. On stwierdził, że analizowana substancja była prawdziwym ciałem i prawdziwą krwią zawierającą ludzkie DNA. Stwierdził, że: „Analizowana materia jest fragmentem mięśnia sercowego, który znajduje się w przegrodzie lewej komory, obok zastawek. Ten mięsień jest odpowiedzialny za skurcz serca. Należy przypomnieć, że lewa przegroda serca działa jak pompa, która wysyła krew do całego ciała. Mięsień sercowy jest w stanie zapalnym i zawiera w sobie wielką ilość krwinek białych. To wskazuje, że serce było żywe w chwili pobierania próbki. Stwierdzam, że serce było żywe z tego względu, że krwinki białe umierają poza organizmem żywym. Potrzebują żywego organizmu, żeby je podtrzymywał. Więc ich obecność wskazuje, że serce było żywe, gdy pobierano próbkę. Poza tym te krwinki białe przeniknęły tkanki, co wskazuje ponadto, że serce zostało poddane ogromnemu stresowi, jakby jego właściciel był mocno pobity na wysokości klatki piersiowej.”

Dwóch Australijczyków, dziennikarz Mike Willesee i prawnik Ron Tesoriero, byli świadkami tych testów. Znając pochodzenie próbki, byli zdumieni deklaracją dra Zugiba. Mike Willesee spytał naukowca, ile czasu krwinki białe mogłyby pozostać żywe, jeśliby pochodziły z ludzkich tkanek przechowywanych w wodzie. Dr Zugiba odpowiedział mu, że po kilku minutach powinny przestać istnieć. Wówczas dziennikarz wyjawił doktorowi, że substancja, z jakiej pochodziła próbka, była najpierw przez miesiąc przechowywana w zwykłej wodzie, a potem przez trzy lata była przechowywana w naczyniu z wodą odmineralizowaną i dopiero po tym czasie próbka została pobrana do analizy. Dr Zugiba był bardzo zakłopotany biorąc ten fakt pod rozwagę. Stwierdził, że nie ma żadnego sposobu, żeby wyjaśnić ten fakt naukowo.

Tak więc dr Zugiba spytał: „Powinien mi pan wyjaśnić pewną rzecz: jeśli ta próbka pochodzi od osoby martwej, to jak może to być, że gdy ją badałem, komórki próbki były w ruchu i pulsowały? Jeśli to serce pochodzi od kogoś, kto umarł w r. 1996, jak może ciągle być przy życiu?”

Dopiero wtedy Mike Willesee wyjawił dr. Zugiba, że analizowana próbka pochodziła z konsekrowanej Hostii (z białego chleba bez zaczynu), która została w tajemniczy sposób przeistoczona w krwawiące ludzkie ciało. Osłupiały z powodu tej informacji dr Zugiba odpowiedział: „Jak i dlaczego konsekrowana Hostia może zmienić swój charakter i stać się żywym ludzkim ciałem i krwią, to pozostanie dla nauki tajemnicą - tajemnicą całkowicie wykraczającą poza jej kompetencje.”

Następnie dr Ricardo Castanon Gomez podjął kroki, żeby raporty laboratoryjne sporządzone w następstwie cudu w Buenos Aires zostały porównane z raportami sporządzonymi po cudzie w Lanciano, jeszcze raz bez podawania pochodzenia testowanych próbek. Eksperci, którzy dokonywali tego porównania, stwierdzili, że oba raporty laboratoryjne analizowały próbki testowe tej samej osoby. Zasygnalizowali jeszcze, że obie próbki wskazywały na krew grupy AB Rh+. Ta krew jest charakterystyczna dla człowieka, który urodził się i żył na Bliskim Wschodzie.

Rozsądną odpowiedź daje jedynie wiara w nadzwyczajne działanie Boga. Bóg chce, żebyśmy byli świadomi, że On jest rzeczywiście obecny w misterium Eucharystii. Cud eucharystyczny z Buenos Aires jest nadzwyczajnym znakiem przetestowanym przez naukę. Przez niego Jezus chce obudzić w nas żywą wiarę w Jego rzeczywistą obecność w Eucharystii, rzeczywistą, a nie symboliczną. Tylko oczami wiary, a nie naszymi oczami ludzkimi, widzimy Go pod konsekrowanymi postaciami chleba i wina. W Eucharystii Jezus widzi nas i nas kocha i pragnie nas zbawić.

(Arcybiskup Mgr Bergoglio został kardynałem w r. 2001, a ten cud został opublikowany po długich badaniach). Koniecznie zobaczcie ten link, gdzie dr Castanon, ateista, który stał się katolikiem, wyjaśnia ten cud po angielsku! To jest mocne!
(Zobaczcie fragment)

4. Filip Pavlović. 3 lipca bratanek widzącej Mariji Pavlović-Lunetti zostanie wyświęcony na księdza w kościele św. Jakuba. Powołanie otrzymał w wieku 4 lat i od tego czasu nigdy nie myślał, żeby podjąć inną drogę. Módlmy się z nim i za niego! Jak mówi Maryja, kochajmy naszych pasterzy jak Jej Syn ich kocha, skoro ich powołał, żeby nam służyli!


Droga Gospo, widzę tyle Twoich dzieci, które nic nie wiedzą o wierze, ale które Cię wzywają z głębi swej nędzy! W tę rocznicę Twych objawień prosimy Cię, rozlej na nas łaski światła i miłości jak nigdy przedtem, pomóż nam otworzyć nasze serca, żebyśmy te łaski przyjęli!

Siostra Emmanuel +

- Wyłącznie u nas! S. Emmanuel będzie bezpośrednio z Medjugorja 26 czerwca o godz. 21 na naszej stronie www.enfantsdemedjugorje.fr ! Będzie tam komentowała orędzie z 25 czerwca, 32. rocznicę. Zarezerwujcie sobie wieczór! Odpowie bezpośrednio na pytania zadawane mailem lub na czacie. Dodatkowe informacje od 20 czerwca na tej stronie...link


- Popatrzcie na retransmisję z 3 czerwca w linku: kliknij

- Odwiedźcie nasze nowe konto YouTube. Znajdziecie tam małe video na temat Medjugorja i inne: kliknij

- Nowość! Odwiedźcie naszego twittera: @EnfantsdeMedj

- Kliknijcie www.enfantsdemedjugorje.fr – to jest strona Enfants de Medjugorje (Dzieci Medjugorja)! Z: orędziami Matki Bożej, comiesięcznymi wiadomościami z Medjugorja, listą świętych, Przyrzeczeniami Chrzcielnymi, 2 aktami poświęcenia, przepisami postnymi, modlitwą Maryi za chorych, świadectwami, naszymi książkami i naszymi płytami, aktualnościami, itd. Możecie tam także przekazać wasze intencje modlitw i zapisać się na ten comiesięczny list.

PS. 1 – 10 czerwca przy Błękitnym Krzyżu z Ivanem. Tego wieczoru Gospa długo się modliła nad nami z wyciągniętymi rękami, szczególnie za chorych, i pobłogosławiła nas swym matczynym błogosławieństwem. Jej orędzie: zobacz

PS. 2 – Wieczory w Medjugorju bezpośrednio u was w domu! Napiszcie link , a potem zarejestrujcie się pisząc /fr/user/sign-up/ (dla języka francuskiego)

PS. 3 – Vicka jeszcze cierpi, w Zagrzebiu jest poddawana infiltracji pleców i jeszcze nie może przyjmować pielgrzymów. Módlmy się, żeby szybko powróciła do zdrowia!

PS. 4 - Od 8 do 12 lipca przyjedźcie do Lourdes, żeby obchodzić z Maryją 40 lat Wspólnoty Błogosławieństw! Będzie: dzielenie się, świadectwa, liturgia, nauki (z tłumacze3niem), audycje, adoracja, czuwania, poświęcenie się Matce Bożej. Będzie uczestniczyć Cal Barbarin, Fr. Henry Donneaud o.p. i członkowie Wspólnoty. S. Emmanuel będzie mówić 9-ego. Informacje: 06 6092 6626 lub 04 9221 1584 lourdes.sessions@beatitudes.org – http://lourdes.sessions.beatitudes.org

PS. 5 - Festiwal Młodych będzie miał miejsce od 1 do 6 sierpnia. Zaproponujcie jakiemuś młodemu, żeby tam pojechał, możecie uratować czyjeś życie! W celu zdobycia informacji zobaczcie: link

PS. 6 – Rekolekcje / Szkoła postu – głoszone przez o. Marinko (proboszcza z Medjugorja) z Jean-Raymond Cayrel. Od 25 do 31 lipca. Samolot. Zapisy w ‘Marie Source de Vie’, BP 7, 83180 Six-Fours, tel. 04 94 07 94 07, contact@msvie.com - www.msvie.com ‘Comme on apprend à prier, on apprend à jeûner.’ (Ponieważ uczymy się modlić, uczymy się pościć)

PS. 7 – „SOS! La vie, on la tue, et la VIE l’emportera!” (SOS! Życie zabija się i życie wygrywa się) – Rzecz konieczna na lato - Daniel Ange. Kto ośmieli się stawić czoła terroryzmowi ideologicznemu, który każe milczeć na temat życia? Daniel Ange porusza temat aktualnej sytuacji walki i ponownie mówi nam: „nie lękajcie się!” Wydanie jubileuszowe.
Editions de l’Emmanuel, 18 €. www.editions-emmanuel.com - www.daniel-ange.eklablog.com

PS. 8 – Düsseldorf (Niemcy), 7 września! O. Paul Sigl i Wspólnota 'Famille de Marie' (Rodzina Maryi) zapraszają nas na dzień modlitwy z Panią Wszystkich Narodów, która w Amsterdamie dała orędzia na nasze czasy (zatwierdzone przez kościół). Tłumaczenie na francuski. Zobaczcie: www.de-vrouwe.info/fr - familledemarie@gmail.com

PS. 9 - Czy pragniecie napisać do Matki Bożej? Wyślijcie wasz list do „Reine de la Paix", BP 2157, F 06103 Nice cedex, France. Przekażemy go do któregoś z widzących w Medjugorju.

PS. 10 – Zapiszcie się! Każdego miesiąca otrzymujcie i przekazujcie dalej e-mail z Wiadomościami z Medjugorja S. Emmanuel.


Po francusku: gospa.fr@gmail.com (nowość!)
Po angielsku i niemiecku: Pray@childrenofmedjugorje.com,
po włosku: info@vocepiu.it
po hiszpańsku: gisele.riverti@gmail.com (nowość!),
po chorwacku: djeca.medjugorja@gmail.com (nowość!),
po portugalsku medjugorjeport@yahoo.com.
po chińsku: teresamedj@gmail.com
Strona www.childrenofmedjugorje.com podaje te wiadomości po francusku i w innych językach.

Źródło: www.enfantsdemedjugorje.fr, tłumaczenie na język polski: Zwiastowanie