wtorek, 3 kwietnia 2012

Dorotka odeszła do Pana

Kochani
Kilka miesięcy temu prosiłam o modlitwę w intencji chorej na raka Dorotki. Modliliśmy się nowenną przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II. Odprawiane były także Msze św. Bł. Jan Paweł II w swoich relikwiach nawiedził jej dom dwukrotnie, podczas peregrynacji  po domach  parafii oraz 1 kwietnia przywieziony przez księdza specjalnie do jej domu. Tego dnia, o północy Dorotka napisała mi o trudnej niedzieli, ze zdrowiem  znowu gorzej. Pisała  też o radości z nawiedzenia bł. JPII, modlitwie i umocnieniu jej i rodziny. Sms 2 kwietnia około południa od jej męża - Dorotkę zabrało pogotowie, słaba. Modliliśmy się szczególnie gorąco tego wieczoru  w Medziugorju za nią i za rodzinę tak szczególnie przeżywającą Wielki Tydzień. Kilka razy w trakcie odmawiania tajemnic chwalebnych różańca czułam zapach róż. Późnym wieczorem otrzymałam wiadomość, 2 kwietnia o godz. 15.15 Dorotka odeszła do Pana. Modlitwą i sercem jesteśmy z rodziną pogrążoną w żałobie. Mamy wielką ufność, że modlitwy jej i jej rodziny oraz wszystkich bliskich zostały wysłuchane i wkroczyła do raju. Odkąd ją poznałam zawsze czciła Godzinę Miłosierdzia, wierzyła we wstawiennictwo bł. JP2. Pan tak dał, że w dniu 7 rocznicy odejścia papieża do Domu Ojca, w Godzinie Miłosierdzia odeszła Dorotka. Wierzymy, że pragnienie Dorotki aby chociaż jeszcze jeden raz przyjechać do Medziugorje zrealizowało się nieskończenie. Dorotka była przygotowana, ale walczyła do końca, 6 lat zmagania z rakiem wyniszczyło jej organizm tak bardzo, że na ostatnią terapię chemią nie było odpowiedzi. Była człowiekiem wielkiej wiary i modlitwy i jest wzorem dla nas wszystkich. Pomimo bardzo ciężkich doświadczeń ufała do końca Bożej Opatrzności, otwarta na Wolę Bożą. 
Dzień rocznicy odejścia Jana Pawła II stał się zarazem dniem śp. Doroty.  Oboje umiłowali Miłosierdzie Boże i oboje w blaskach Czasu Łaski przekroczyli granicę życia na ziemi. Błogosławieni, którzy zaufali Panu.
Dorotko, jesteś w naszych sercach i w modlitwie… Spoczywaj w pokoju.
Msza św. w intencji śp. Doroty zostanie odprawiona w Poniedziałek Wielkanocny w Medziugorju w kaplicy objawień o godzinie 11ej.

Danusia
Polska Oaza im. bł Jana Pawła II