sobota, 31 grudnia 2011

Noworoczne czuwanie modlitewne w Medziugorje

Do Medziugorje, przybyły już tysiące pielgrzymów, głównie młodych ludzi z całego świata, aby uczestniczyć w tradycyjnym modlitewnym czuwaniu.

Centrum Informacji podaje, że grupy pielgrzymów przybyły z następujących krajów: Austrii, Niemiec, Włoch, Francji, Węgier, Hiszpanii, Rumunii, Szwajcarii, Słowacji, Polski, Korei, USA i Chin
Wieczorny program rozpocznie się o godz. 17 modlitwą różańcową, następnie o 18 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za 2011 r. Po Mszy św. przed kościołem przedstawienie Jasełek przygotowane przez wspólnotę Cenacolo.
Modlitewne czuwanie noworoczne rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu od 22: 00 do 23:00. O godz. 23: 30 Msza św. Oprawę muzyczną podczas czuwania i Mszy św., jak co roku zapewni międzynarodowa orkiestra i chór. Uroczystości modlitewne odbędą się w kościele parafialnym. Telebimy będą ustawione w dużej sali, namiocie i w wokół kościoła. Cały program będzie tłumaczony symultanicznie i transmitowany na żywo przez Radio „Mir” Medjugorje.
Niedziela to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i kalendarzowy Nowy Rok. Msze Święte w kościele parafialnym będą o godzinie 7: 00, 8: 00, 11: 00 i 18:00.

źródło: Parafia Medziugorje