sobota, 24 grudnia 2011

Dzieciątko w Medziugorje

W czasie pierwszego objawienia Matka Boża w Medziugorje ukazała się z Dzieciątkiem Jezus w ramionach.

Było to 24 czerwca 1981r. Tego dnia Królowa Pokoju ukazała się na wzgórzu w długiej sięgającej obłoku, na którym stała szarej* sukni trzymając maleńkie Dzieciątko w ramionach. Nie było to jedyne objawienie, na którym widzący widzieli Matkę Bożą z Dzieciątkiem. Tak było również w kolejnych latach w czasie Bożego Narodzenia. Tego dnia Gospa ukazuje się w złotej (nie szarej) sukni.

Opis Bożonarodzeniowego objawienia dla Marii Pavlović z 25.12.1993r. zamieszczony w książce s. Emmanuel „Medjugorje. Wojna dzień po dniu”

Dziś wieczorem Gospa trzymała na ręku małego Jezusa i była szczególnie radosna.

Mówiąc to Marija zauważyła w żłóbku nasze Dzieciątko z wosku i zawołała:

„ Mały Jezus jest lepiej ubrany niż wasz tutaj. Cały jest okryty złotą suknią, bo Gospa otula Go swoim własnym welonem. Oczy? Wydają się ciemne, ale słabo je widać. Jest zupełnie spokojny, przytulony do Matki. Nie umiem wam tego opisać, ale kiedy widzi się maleńkiego Jezusa, spotyka się Boga! W jedno z naszych pierwszych Bożych Narodzeń z Gospą Dzieciątko Jezus chciało się z nami bawić. Łapało welon Mamy i chowało się z tyłu, a potem znów nieśmiało pokazywało, żeby się zaraz schować, jak często robią dzieci. Chciało nas ośmielić. Rozśmieszało nas!”

*Szara - może trochę niebieskawa (Mirjana)