wtorek, 27 grudnia 2011

Kardynał Vinko Puljić: Bądźmy cierpliwi i módlmy się, aby Duch Święty wskazał co mamy czynićFragment wywiadu z kardynałem Vinko Puljićem, arcybiskupem Sarajewa i przewodniczącym Konferencji Episkopatu Bośni i Hercegowiny. Wywiad był zamieszczony 24 grudnia 2011r. w dzienniku „Večernji List”
Jest Ksiądz Kardynał członkiem Międzynarodowej Komisji do spraw zbadania fenomenu Medziugorja, przed którą jako świadkowie zeznawali już biskup Ratko Perić, prowincjał o. Ivan Sesar, widzący, o.Jozo…


Chociaż wiemy, że wszystko co dzieje się wewnątrz Komisji, stanowi tajemnicę, proszę powiedzieć jak długo jeszcze, według Eminencji, będą trwać te badania i weryfikowanie fenomenu medziugorskiego, ponieważ ludzie z wielkim zainteresowaniem oczekują na rezultaty?
To dobrze, że pan stwierdził, że nie mogę publicznie mówić o fenomenie Medziugorja, ale mogę powiedzieć, że w tym roku będzie jeszcze sporo poważnej pracy. Komisja nie wysnuwa wniosków lecz rezultaty badań przedłoży na biurko Ojcu Świętemu. Bądźmy cierpliwi i módlmy się, aby Duch Święty wskazał co mamy czynić.
Źródło: Večernji List

PS Tłumaczenie z języka chorwackiego. Dziękuję