wtorek, 5 lipca 2011

Prośba o modlitwę

Kochani proszę Was o modlitwę w intencji dyrektora TVP Kraków Jana Rojka. Poniżej umieściłem prośbę Inki Boguckiej do której i ja całym sercem się dołączam.

Ten wspaniały człowiek, etnograf i reporter, dawny działacz Solidarności, przez pewien czas nawet więzień polityczny, od kilku dni leży w krakowskim szpitalu. Rozpoznanie - sepsa. Do tej pory nie odzyskał przytomności, choc miałam już info, że nerki podjęły pracę i ciśnienie zaczęło rosnąć, wiem, ze stan jednak jest nadal bardzo ciężki.
Dzisiaj byliśmy u Marii Pavlović, rozmawialiśmy z nią dość długo (wywiad do przyszłego dokumentu o Medjugorju), jestem wciąż pod wrażeniem jej opowieści ! Powiedziała, że powie Gospie o naszym dyr. -  bez którego filmy o Medjugorju nie mogłyby powstawać. Proszę Was wszystkich o modlitwy w jego intencji.
Dziękuję z góry, Bóg zapłac i szczęść Boże !

Inka Bogucka
Medjugorje 2 lipca 2011


Dyrektor TVP Kraków - Jan Rojek w czasie Festiwalu Mlodych w Medziugorje (2010)
Matka Boża powiedziała, że jest to najpiękniejsza modlitwa, jaką można odmówić za chorego.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen (3x)
O mój Boże, oto przed Tobą ten chory; przyszedł Cię prosić o to, czego pragnie i o to, co uważa za najważniejsze dla siebie. Ty, o Boże, wprowadź w jego serce te słowa: ”Najważniejsze jest zdrowie duszy!” Panie, niech się w nim wypełni cała Twoja wola: jeśli chcesz by wyzdrowiał, by zostało mu dane zdrowie; jeśli jednak inna jest Twoja wola, niech dalej niesie swój krzyż. Proszę Cię także za nami, którzy się za nim wstawiamy; oczyść nasze serca, abyśmy byli godni przekazać Twoje święte miłosierdzie. Strzeż go i ulżyj mu w cierpieniu, niech się w nim wypełni Twoja Święta wola, niech przez niego zostanie objawione Twoje święte Imię; pomóż mu odważnie dźwigać krzyż. Amen.
  
Modlitwa została  podyktowana przez Matkę Bożą Jelenie Wasilij w Miedziugorju.