sobota, 11 czerwca 2011

Przesłanie Matki Elviry

Przyjdź Duchu Święty, zstąp na nas przez Maryję!

Duch Święty jest Tym, który na nas zstępuje, ale ile miejsca Mu pozostawiamy, aby mógł działać w naszych sercach, w naszej historii?
Pomyślcie, zanim obudziliśmy się tego poranka, On sprawił, że zabłysło światło, wzeszło słońce, przyodział w kolory naturę; jesteśmy całkowicie pozbawieni miłości, dlatego to wydaje się nam niemożliwe i tak patrzymy na Boga przez pryzmat naszego smutku, naszej małostkowości, naszego egoizmu i naszych lęków. Ponieważ nie rozumiemy, że On jest ciągłym uśmiechem, jest wieczną radością, które pragną zagościć w naszym życiu! Pan nie chce opóźnić chwili, kiedy będziemy mogli Go poznać, ale jest Duch Święty, On, Jedyny może uleczyć nas i uzdrowić, pomóc uczynić miejsce dla Boga w naszym sercu; dlatego musimy prosić Go o wiarę.
Bycie stworzeniami inteligentnymi, wolnymi, posiadającymi wolną wolę, to rzecz najpiękniejsza na świecie, ale tylko wtedy, gdy żyjemy w prawdzie, to znaczy, gdy „przeglądamy się” w Bożym życiu, w Jego Słowie, w Duchu Świętym to wtedy możemy osiągnąć pełnię. Pozwólmy ogarnąć się tej światłości, temu ogniowi, tej miłości, temu pokojowi: to wszystko, czego potrzebujemy, to Duch Święty, On pragnie obdarować nas nadzwyczajnymi darami. Duch Święty pragnie działać w nas, aby przemienić nasze serca, przeszłość, głębię, naszą historię. Nie wstydź się siebie więcej, nasze błędy, nasze grzechy,; Duch Święty może uczynić nas nowymi stworzeniami zstępując do wnętrza naszych ran. Niech każdy z nas mocno pragnie, aby Go wzywać: nie bądźmy niemi i obojętni wobec Niego.


Duch Święty pragnie zmieniać nas zaczynając od miejsc gdzie zostaliśmy zranieni, musimy Mu tylko pozwolić zstąpić i działać.

Duchu Święty potrzebujemy ognia, Twojego żaru, aby nas rozgrzał, poślij go z Twoim światłem w tą pustkę, ciemność, które są jeszcze w nas; poślij Twoje światło, bo chcemy być kobietami mężczyznami pełnymi pogody ducha, pokoju, ufności, zdolnymi uśmiechać się, rozmawiać, prosić o przebaczenie, dlatego, że tylko Ty możesz zstąpić na nas i obudzić w nas tęsknotę za spotkaniem z Tobą i dobrem.
Przyjdź Duchu Święty, zstąp na nas przez Maryję! 

Źródło: Wspólnota Cenacolo