środa, 29 czerwca 2011

Medziugorje, kolejne miejsce modlitwy – Wieczystej Adoracji – w intencji pokoju

22 czerwca 2011 została przekazana parafii Medziugorje przepiękna monstrancja dar od wszystkich pielgrzymów na 30 rocznicę objawień Matki Bożej.
Na zdjęciu o. Danko OFM
Właśnie w Medziugorje zrodziła się idea modlitwy - Adoracji Wieczystej w intencji pokoju w dwunastu miejscach na całym świecie.

Pragnijmy uczcić i czynić dzięki Bogu Ojcu za obecność Matki Bożej pośród nas, fundując, jako votum monstrancję Niewiasty obleczonej w … bursztyn i diamenty, Niewiasty z Jerozolimy Królowej Pokoju. Pragnieniem inicjatorów jest, aby ten Dar był od wszystkich pielgrzymów z całego świata, a nie tylko Polaków, gdyż Maryja przyszła do wszystkich.

Korona z Gwiazd Dwunastu, jest to idea utworzenia na całym świecie dwunastu miejsc modlitwy - Wieczystej Adoracji - w intencji pokoju, gdyż prawdziwy pokój można uzyskać modlitwą, a nie walką. Jest to również próba odpowiedzi na orędzie Matki Bożej z 25.09.1995, w którym wzywa nas do rozmiłowania się w Przenajświętszym Sakramencie Ołtarza, ponieważ kiedy adorować będziemy Jezusa, będziemy zjednoczeni z całym światem. Z jakich miejsc będzie składała się ta Korona, to zostawiamy Opatrzności Bożej i czujnie nasłuchujemy, do czego nas Bóg wzywa.
Medziugorje, w którym narodziła się idea wieczystej adoracji jest drugim miejscem, po Jerozolimie, w której wszystko się zaczęło, jako miejsce narodzin chrzescijaństwa.  W Kazachstanie, Oziernoje, które jest kopią Medziugorja jest następnym  miejscem.
Każdy, kto pragnie mieć udział w tym darze jest zaproszony i może wpłacić swój wdowi grosz na konto stowarzyszenia.