poniedziałek, 20 grudnia 2010

Pierwsze zatwierdzone objawienia Matki Bożej w USA


Królowa Niebios

W październiku 1859 r. w Champion w amerykańskim stanie Wisconsin. Matka Boża ukazała się trzykrotnie belgijskiej emigrantce Adèle Brisé. Maryja przedstawiła się dwudziestokilkuletniej dziewczynie, jako Królowa Niebios.


Opis Siostry Pauline LaPlant, której Adèle często powtarzała historię objawień:

Ona (Adèle) szła do młyna z workiem pszenicy. W pewnym momencie zobaczyła Panią w białej sukni między dwoma drzewami. Adèle przestraszyła się i stała nieruchomo. Wizja wolno zniknęła, pozostała tylko biała chmurka. Nie widziała nic więcej. Po powrocie do domu opowiedziała rodzicom o widzeniu. Rodzice dziewczyny zastanawiali się, co to widzenie może znaczyć – być może jest to biedna dusza, która potrzebuje modlitwy?.

W następną niedziele Adèle ponownie szła tą samą drogą w stronę kościoła. Tym razem szła z nią jej siostra Isabel i sąsiadka (Pani Van der Niessen). Kiedy przechodziły koło drzew, Pani była w tym samym miejscu, w którym Adèle zobaczyła Ją wcześniej. Przestraszyła się i powiedziała w formie wyrzutu, „Och jest ta Pani znów”

Adèle nie miała odwagi, aby pójść dalej. Jej towarzyszki nie widziały nic, ale widziały w jej spojrzeniu, że czegoś się boi. Myślały, że jest to jakaś biedna dusza, która potrzebuje modlitw. Czekały kilka minut i Adèle powiedziała, że widzenie zniknęło. Jak za pierwszym razem na zakończenie widziała coś, co było małą mgłą lub białą chmurką.

Po Mszy św. Adèle podeszła do konfesjonału i opowiedziała spowiednikowi, jak przestraszyła się na widok Pani ubranej na biało. Ojciec William Verdhoef powiedział, aby się nie bała i że porozmawia z nią poza konfesjonałem. Ojciec powiedział, że jeżeli to był niebieski posłaniec, to widzenie się powtórzy i że ją nie skrzywdzi, ale aby spytała w imię Boga, kim jest i czego pragnie od niej. Po tej rozmowie Adèle nabrała więcej odwagi. Wracała do domu z swoimi towarzyszkami i mężczyzną, który szedł z nimi.

Kiedy zbliżyli się do drzew Adèle znów ujrzała piękną Panią, ubraną w olśniewającą białą sukienkę, z złotą szarfą dookoła Jej talii. Na Jej głowie widniała korona z 12 gwiazdami. Złote włosy swobodnie spływały na ramiona. Niebiańskie światło otaczało postać, tak, że Adèle z trudnością widziała Jej słodką twarz. Olśniona światłem i pięknem jej miłego gościa padła na kolana.

W imię Boga, kim jesteś i czego pragniesz ode mnie? – zapytała.

„Jestem Królową Nieba, która modli się o nawrócenie grzeszników, i pragnę, abyś robiła to samo. Przyjęłaś Komunię Świętą dziś rano i dobrze uczyniłaś. Ale musisz zrobić więcej. Idź do spowiedzi generalnej i przyjmij Komunię Świętą w intencji nawrócenia grzeszników. Jeżeli się nie nawrócą, mój Syn będzie zobowiązany ich ukarać.”

W czasie widzenia osoby, które towarzyszyły dziewczynie, nie widziały Maryi, jednak na jej polecenie padły na kolana. Maryja odwróciła się w ich stronę, spojrzała na nich przychylnie i powiedziała:

"Błogosławieni ci, którzy wierzą, nie widząc”

Następnie Matka Boża powiedziała:

„Co ty tu robisz bezczynnie…, kiedy twoi towarzysze pracują w winnicy Pana?”

Co więcej mogę zrobić droga Pani? - powiedziała  Adèle płacząc.

„Zgromadź dzieci z tego dzikiego kraju i ucz je, co powinny robić, aby osiągnąć zbawienie.”

Matka Boża kazała uczyć dzieci katechizmu, znaku krzyża i przygotowywać do sakramentów świętych.

"Nie bój się niczego. Ja ci pomogę" - zapewniła Maryja.


***
ks. bp. David Ricken
W  uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8.12.10 r), patronki Stanów Zjednoczonych, objawienia Matki Bożej zostały uznane "za godne wiary" przez ks. bp. Davida Rickena, ordynariusza miejscowej diecezji Green Bay. Jest to pierwsze i jedyne w USA zatwierdzone przez Kościół objawienie Maryjne. Adèle Brisé po objawieniach wraz z ks. Philipem Crudem, proboszczem belgijskiej parafii, założyła pierwszy klasztor Sióstr Dobrej Pomocy i otworzyła pierwszą szkołę, poświęcając się, jako siostra zakonna wychowaniu dzieci i młodzieży. Dziś nieopodal miejsca objawień istnieje sanktuarium Matki Bożej Dobrej Pomocy. Pierwotnie ojciec Adèle - Lambert Brisé, wybudował tam kaplicę. Umieszczono w niej wizerunek Maryi Niepokalanej. Wiadomość o objawieniach w tym miejscu szybko rozniosła się po całym stanie Wisconsin. Coraz więcej pielgrzymów zaczęło przybywać na to miejsce. Do sanktuarium cały czas napływają informacje o łaskach otrzymanych za przyczyną Matki Bożej. Specjalny dekret ks. bp. Davida Rickena potwierdzający zgodność objawień z nauczaniem Kościoła został odczytany w czasie uroczystej Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Dobrej Pomocy 8 grudnia br.

Źródła:
Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Pomocy w Champion,
Nasz Dziennik