poniedziałek, 13 grudnia 2010

„Bella "– film, który trzeba zobaczyć

Po obejrzeniu „Belli” bądź przeczytaniu książki wiele kobiet zmieniło swoją decyzję o przerwaniu ciąży. Amerykańsko-meksykański film „Bella” to inspirowana prawdziwą historią wzruszająca opowieść o prostej, ale jednocześnie głębokiej miłości do życia, rodziny i o radości, którą ze sobą przynoszą.„Bella” to opowieść o jednym, niezwykłym dniu w Nowym Jorku. Nina dowiaduje się, że jest w nieplanowanej ciąży i zamierza tę ciążę usunąć. Za trzecie spóźnienie do pracy zostaje zwolniona. Jest bez pieniędzy, bez pracy i bez mężczyzny – ojca dziecka. W tej samej restauracji pracuje Jose – kiedyś międzynarodowej sławy gwiazdor piłki nożnej, który po spowodowaniu wypadku, w którym zginęła mała dziewczynka, i wyjściu z więzienia jest teraz kucharzem w meksykańskiej restauracji swojego brata. Jose wycofał się z aktywnego życia, lecz w Ninie, młodej kelnerce odnajduje coś niezwykłego i dla niej otwiera się. W ciągu jednego dnia Jose nie tylko stawia czoła własnej przeszłości, lecz także pokazuje Ninie jak uleczająca moc rodziny może jej pomóc spojrzeć z optymizmem w przyszłość.

„Bella” przemawia również do tych, którzy znajdują się w ich otoczeniu. Pomimo faktu, że istnieje stosunkowo niewiele konkretnych odniesień do Boga, w całym filmie czuje się Jego obecność.

W życiu prywatnym odtwórcy głównej roli, Eduarda Verásteguia, laureata nagrody „Najlepszy aktor” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Rzymie w 2010 r., doszło do radykalnej zmiany. Od popularnego aktora występującego w nowelach telewizyjnych, z wygodnym i bezproblemowym życiem – do gorliwego katolika, który szanuje wartości chrześcijańskie i rodzinne. Te, które teraz przedstawia w swoich filmach.

Film „Bella” zdobył nagrodę „People's Choice Award” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i wiele innych nagród. Zaledwie miesiąc temu – w październiku – był wyświetlany w kinach w Wielkiej Brytanii (patrz: www.bellamoviesite.com.)

„Bellę” od 10 grudnia br. można zobaczyć w sieci Cinema City w następujących kinach:
Warszawa: Mokotów, Sadyba, Arkadia; Kraków: Bonarka; Poznań: Kinepolis; Katowice: Punkt 44;
Toruń; Bydgoszcz; Łódź: Manufaktura; Gliwice.

Źródło: eKai