piątek, 14 grudnia 2012

Z życia parafii św. Jakuba


W Medziugorje spadł pierwszy śnieg.10 grudnia wioska Medziugorje została okryta białym puchem. Pierwszy śnieg okrył swoją bielą okoliczne wzgórza; Križevac i Podbrdo, kościół św. Jakuba, domy… Mieszkańcy od wczesnego rana zabrali się za odśnieżanie. W tym klimacie śnieg raczej nie pozostaje długo. Jak szybko się pojawia tak szybko się topi. Choć i tam aura sprawia niespodzianki. Pamiętamy ostatnią zimę, kiedy opady śniegu były bardzo obfite i śnieg pozostał przez dłuższy czas.

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

Od poniedziałku 3 grudnia w kościele parafialnym o godz. 6: 00 rano odprawiane są Msze św. roratnie. Wieczorny program modlitewny rozpoczyna się tak jak dotychczas o godz. 17: 00 modlitwą różańcową. Pół godziny przed poranną Mszą św. i godzinę przed wieczornym programem modlitewnym można przystąpić do sakramentu pokuty. Od 15 do 23 grudnia na górze Objawień o godz. 14: 00 będzie odmawiany różaniec w ramach Nowenny.

Od kilku dni na placu przykościelnym Wspólnota Cenacolo - Matki Elviry przygotowuje żywą szopkę, która będzie gotowa na święta Bożego Narodzenia.