niedziela, 30 grudnia 2012

Ja spodziewam się dobra...

Kilka dni temu zamieściłem materiał filmowy (zobacz videowyemitowany w chorwackiej telewizji HRT. Poniżej zamieszczam tłumaczenie na język polski tego bardzo ciekawego reportażu …

Redaktor: Fenomen Medziugorja ma swój ciąg dalszy, tak przynajmniej mówi widząca Maria, która twierdzi, że w dzień Święta Bożego Narodzenia, orędzie przekazał jej sam Pan Jezus, a nie Matka Boża, która do tej pory jako jedyna objawiała się widzącej.

Urząd Kościoła w Mostarze jak również urząd parafii Medziugorje nie wydał żadnego komentarza, natomiast sama widząca Maria z chęcią podzieliła się z nami swoimi przeżyciami. Maria nie była zaskoczona, że Matka Boża pojawiła się z Dzieciątkiem Jezus na ręku, bo taki obraz widziała każdego roku w dzień Bożego Narodzenia.
 
 
fot: Slobodna Dalmacija
Widząca Maria Pavlović: Tym razem jednak nie Matka Boża, a Dziecię Jezus w objęciach Matki Bożej wyprostowało się i zaczęło mówić jak małe dziecko ale bardzo mocnym i jasnym głosem. Byłam tym zaszokowana, tak bardzo, że następnej nocy nie mogłam zasnąć.

Redaktor: Maria wraz mężem i czterema synami mieszka w Mediolanie. Przyjeżdża z nimi do Medziugorja na Boże Narodzenie co roku. Uważa, że objawienia są darem Bożym.

Widząca Maria Pavlović: Mały Jezus powiedział: „ Ja jestem waszym pokojem”, potem milczał, a następnie rzekł: „ Żyjcie według moich przykazań” .

Redaktor: Podczas świąt Bożego Narodzenia w Medziugorju nie ma tłoku. Pielgrzymi, którzy tu przybyli, swój czas poświęcają na poszukiwaniu duchowego pokoju.

Kobieta I: „Ja wciąż od nowa zwracam się do Matki Bożej. Szukam u Niej pomocy, a Ona zawsze mi ją okazuje i za to jej dziękuję.”

Kobieta II: „Powracam tu do siebie, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Ten powrót może nie dzieje się szybko, może zbyt wolno, ale na tej drodze prowadzącej mnie ku dobru, widzę światło, zwłaszcza teraz, w okresie Bożego Narodzenia.

Redaktor: Widząca Maria wierzy, że to nowe świadectwo będzie również pomocą dla Komisji, która bada medziugorski fenomen.

Widząca Maria Pavlović: „ Dla Komisji i dla wszystkich innych będzie to stanowić jeszcze jedną wielką, jeszcze większą zachętę odnośnie do objawień. Ja spodziewam się dobra.”

Redaktor: Nowe świadectwo za pośrednictwem mediów popłynęło w świat. Kościół oficjalnie jeszcze się nie wypowiedział. Międzynarodowa Komisja badająca fenomen medziugorski zakończyła swoją działalność, o czym z Rzymu mówi Silvije Tomašević. Silvije, Komisja zakończyła pracę. Z Jakim wnioskiem uda się do Papieża?

Silvije Tomašević: Międzynarodowa Komisja, w której uczestniczył również Kardynał Bozanić z Chorwacji, swoje prace prowadziła całkowicie tajnie. Ani włoskie, ani światowe media nie publikowały informacji o ich pracy. Swój raport przekazała Kongregacji Nauki Wiary, która z kolei swoje wnioski przedłoży Papieżowi Benedyktowi XVI do akceptacji.

Istnieją dwie możliwe opcje odnośnie do fenomenu medziugorskiego, o których mówi się w Watykanie.

Jedna, że Medziugorje zostanie wyniesione do poziomu Sanktuarium Maryjnego, jak na przykład kościółek w Civittavecchio, gdzie przechowuje się figurkę Matki Boskiej Medziugorskiej, z oczu której kiedyś połynęły krwawe łzy.

Druga opcja: zostanie utrzymane stanowisko, które w roku 1991, w Zadarze, zostało wydane przez Jugosłowiańską Konferencję Biskupów, że nie można jeszcze twierdzić, lub że nie istnieje jeszcze możliwość stwierdzenia, że chodzi tu o fenomen nadprzyrodzoności.

Najmniej prawdopodona opcja to uznanie fenomenu nadprzyrodzoności w objawieniach Gospy i potwierdzenie tego ze strony Kościoła.

Redaktor: Czy w Watykanie były jakieś komentarze na temat najnowszego twierdzenia widzącej, że objawił się jej Jezus Chrystus?

Silvije Tomašević: Nie, nie było komentarzy ani w Watykanie, ani we Włoszech na temat nowego zjawiska w Medziugorju, że jednej z widzących ukazał się Jezus i pierwszy raz Jezus przemówił. Nie wiem w jaki sposób wpłynie to na opinię Kongregacji Nauki Wiary, gdyż powtórzmy, od 1981 roku w Medziugorju Gospa ukazała się widzącymi ponad 30 tysięcy razy, co jest rzadkością w świecie, a teraz po raz pierwszy ukazał się również Jezus, który przemówił, a więc to stanowi dodatkowy element dla Kongregacji Nauki Wiary.

Redaktor: Silvije, dziękuję ci za te informacje.

PS Tłumaczenie z języka chorwackiego. Dziękuję