wtorek, 11 grudnia 2012

Wzywam was i proszę o modlitwę za tych, których Syn mój powołał, za kapłanów

"Ponownie wzywam was i proszę o modlitwę za tych, których  Syn mój powołał, za kapłanów." (Matka Boża w Medziugorje 2 października 2012)

Od długiego czasu Matka Boża w Medziugorje wzywa nas do modlitwy za kapłanów. Wczoraj otrzymałem ten list z prośbą o rozesłanie go dalej. Jak mnie poinformowano inicjatywa ta otrzymała aprobatę i błogosławieństwo abp Andrzeja Dzięgi. Oto jego treść:

Szczęść Boże.

Serdecznie proszę o pomoc w rozpowszechnieniu tematu nowego cyklu Nowenny Pompejańskiej. Otóż na początku Roku Wiary, pomódlmy się za wszystkie osoby powołane do stanu kapłańskiego, za kapłanów i siostry zakonne i kandydatów do kapłaństwa i zakonów, za misjonarzy i misjonarki, w sposób szczególny omadlajmy Naszych - czyli Polaków. Ale jeśli starczy wiary - śmiało ofiarujmy tę modlitwę jednocześnie za wszystkie osoby duchowne na świecie. Warto pomyśleć i warto zrobić. Jeśli chcemy odnowy religijnej i moralnej w Polsce i na świecie to tej modlitwy nie może zabraknąć. I Ciebie siostro i bracie nie może zabraknąć, bo kapłan czy siostra zakonna będzie taki, jakich sobie wymodlisz ... . Ja się nawracałem przez wiele lat, gdybym miał duże wsparcie modlitewne już od czasu wstąpienia do seminarium, lub wcześniej - gdy była moja walka duchowa - szybciej ( patrząc w latach ), nastąpiłby we mnie wzrost wiary i świętości. Więcej możliwości duchowych byłoby przede mną.

W Twojej okolicy jest wielu kapłanów, wymęczonych walką duchową, nie zawsze zdecydowanych na gorliwość ewangeliczną. Pomóż im,


1. To roześlij tę wiadomość do swoich znajomych. Możesz przepisać temat i wysłać np. 100 sms z prośba o przekazanie dalej.

2. Jeśli sam nie możesz podjąć Nowenny Pompejańskiej odmawiając 3 część Różańca dziennie, to pomyśl jak oprócz rozesłania tej informacji dalej, możesz włączyć się do tej modlitwy., masz wiele możliwości, oto niektóre z nich:

 Np. możesz zamówić kilka - kilkadziesiąt Mszy św. w tej samej intencji.
- odmówić ileś razy koronkę do Miłosierdzia Bożego,- Ofiarować kilka razy post ( od słodyczy, telewizora innej przyjemności ),

- możesz ofiarować swoją pomoc chorym a wysiłki i dar czasu oddać Maryi - Matce Bożej Kapłanów, - możesz ofiarować swoją pracę, chorobę w tym czasie za osoby duchowne,- możesz ofiarować kilka adoracji, lub pójść kilka razy więcej do kościoła na Mszę św. w tej intencji.- możesz odmówić kilka razy Drogę Krzyżową, czy inną modlitwę,
- modlić się Pismem Świętym, Słowem Bożym.

3. Możesz zorganizować grupę ludzi którzy w Twojej wspólnocie parafialnej omodlą kapłanów pracujących choćby we wszystkich sąsiednich parafiach, ale .... jeśli masz wiarę ... odważnie podejmij modlitwę za wszystkie osoby duchowne.

4. Jeżeli masz znajomego kapłana i s. zakonną - koniecznie powiedz im że właśnie rusza wielka modlitwa za osoby duchowne - niech i oni sami włączą się wraz z zakonami i s. zakonnymi w tej intencji. Warto abyś pomógł tej sprawie.

5 Jeśli nic dla tej sprawy nie zrobisz - to proszę - nigdy nie narzekaj na osoby duchowne, i nie mów, że kochasz Święty Kościół Katolicki i Papieża Jana Pawła II, i  obecnego Benedykta XVI. Że zależy Ci na ewangelizacji, i odnowie moralnej Narodu.
6. Tam gdzie są kapłani mocni wiarą i żyjący modlitwą - tam znajdziesz obfitość łaski także dla siebie.

7. I wreszcie Pan Jezus powiedział: że podany kubek wody, dla tego kto jest jego uczniem - nie zostanie bez nagrody. Proszę dajmy sobie szansę na zmiany. Dajmy szansę łasce Bożej dla nas przez kapłanów. Podnieśmy głos modlitwy do Nieba. Dziękuje za przeczytanie i przekazanie dalej. Temat jest w załączniku. Dziękuję i błogosławię wszystkim wspierającym to dzieło.

ks. Jacek Skowroński
Promotor Różańca Pompejańskiego za Ojczyznę.
Arch. Szczecińsko-kamieńska.

 

Sekretariat Różańca Pompejańskiego                                                  Szczecin dn. 09.12.2012r.
przy par. Św. Ap. Piotra i Pawła

Barzkowice 11/4  Tel.: 91/ 561 84 54 

Do ogłoszeń parafialnych w niedzielę 09.12.2012r. lub najpóźniej 16.12.2012r.

( na terenie diecezji szczecińsko - kamieńskiej ).

Sekretariat Różańca Pompejańskiego przy parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Barzkowicach serdecznie dziękuje Wszystkim biorącym udział w  Nowennie Pompejańskiej za Ojczyznę.
W dniu 14 grudnia kończy się 10 cykl tej modlitwy. Cieszy, że coraz więcej ludzi sięga po tę formę modlitwy różańcowej. W dniu 27 grudnia w liturgiczne wspomnienie Św. Jana Ewangelisty – umiłowanego ucznia Pana Jezusa, rozpoczniemy 11 cykl Nowenny za Ojczyznę. Nowy Temat brzmi:
„Maryjo, w Roku Wiary prosimy o żywą wiarę, świętość oraz łaski Boże dla kapłanów, sióstr zakonnych i powołanych do stanu duchownego.”

Nowennę zakończymy 18 luty 2013r.