poniedziałek, 4 stycznia 2010

Orędzie Matki Bożej z 1 stycznia 2010 (Medziugorje)Objawienie Matki Bożej miało miejsce na „Podbrdo” przy białej figurze Maryi. W nocy 1 stycznia 2010 r. W miejscu gdzie miało miejsce pierwsze objawienie „Królowej Pokoju” i gdzie według widzących ma pozostać cudowny znak. Przez kilka godzin przed objawieniem padał ulewny deszcz. Pielgrzymi wychodzili po kamieniach, między którymi płynęły strumienie wody. Ale byli szczęśliwi, i wraz z Mariją Pavlović-Lunetti – widzącą odmawiali kolejne tajemnice różańca św. i śpiewali. Było bardzo wielu pielgrzymów z całego świata.


Orędzie Matki Bożej z 1 stycznia 2010

"Drogie dzieci! Dziękuję wam. Jesteście moją nadzieją. Błogosławię was wszystkich. Jesteście moją radością. Nawracajcie się i żyjcie moimi orędziami z radością. Wzywam was abyście żyli moimi orędziami z radością."

Maryja była zadowolona i radosna Długo patrzyła na nas i modliła się nad nami. Jak zawsze była na obłoku. Miała biały welon. Przybyła z wieloma aniołami.

Marija Pavlović- Lunetti powiedziała abyśmy schodzili powoli z góry, bo będą nam towarzyszyć aniołowie.

PS. Nigdy nie zapomnę szczęścia, które wtedy tam odczułem...
Przepraszam, że dopiero dziś umieszczam orędzia, ale pozostałem trochę dłużej w Medziugorje.

Wiedeński kardynał dr Christoph Schönborn w Medziugorju

 29.12.2009.

W poniedziałek 28 grudnia z kilkudniową, prywatną wizytą przybył do Medziugorja arcybiskup wiedeński kardynał dr Christoph Schönborn. Kardynał pragnie odwiedzić Cenacolo – które ma swój dom również w Austrii, ale przede wszystkim się modlić w tym znanym miejscu modlitwy. Kardynał Christoph Schönborn (1945) od 1975 do 1991 r. był wykładowcą dogmatyki i teologii Chrześcijan obrządku Wschodniego we Fryburgu (Szwajcaria), od 1987 do 1992 r. był sekretarzem redakcji nowego wydania Katechizmu Kościoła Katolickiego. Od 1991 r. był biskupem pomocniczym, a od 1995 r. arcybiskupem Wiednia. W 1998 r. został mianowany kardynałem i wybrany na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Austrii. Kardynał Christoph Schönborn jest w chwili obecnej jednym z najlepszych specjalistów w dziedzinie teologii Chrześcijan obrządku Wschodniego poza tym jest członkiem watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.


źródło: Parafia Medziugorje

Sylwester w Medziugorje
 31.12.2009.
Do Medziugorja na tradycyjne noworoczne spotkanie modlitewne przybyło wielu pielgrzymów z całego świata, większość z nich to młodzież. Modlitwy wieczorne rozpoczął o 17:00 różaniec, o 18:00 celebrowano Mszę św. dziękczynną za miniony rok. Po południu wspólnota Cenacolo przedstawiła "Żywe Jasełka" na placu przykościelnym. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczęła się o 22:00, a Msza św., którą w języku łacińskim poprowadził arcybiskup wiedeński kardynał dr Christoph Schönborn rozpoczęła się o 23:15. Kardynał Christoph Schönborn przybył z prywatną wizytą do Medziugorja w poniedziałek 28 grudnia i prowadził już adorację w kościele medziugorskim oraz wygłosił katechezę. Noworoczne spotkanie modlitewne odbyło się w kościele medziugorskim, a wizja i fonia przekazywano do Żółtego Budynku, namiotu jak i na plac przykościelny. Całe spotkanie było tłumaczone symultanicznie na kilkanaście języków i bezpośrednio transmitowane przez radio "Mir" Medziugorje. Oprawę muzyczną przygotowała międzynarodowa orkiestra, która jak co roku z tej okazji wspólnie grała w Medziugorju.

źródło: Parafia Medziugorje