niedziela, 24 stycznia 2010

Kardynał Schönborn mówi o komisji w sprawie Medziugorje

Fragment wywiadu, który jest zamieszczony na stronie internetowej katolickiego portalu kath.net. 
Wypowiedź  kard.Schönborna dotycząca Medziugorje:

Wiedeń, piątek 22.01.2010r. - Ekskluzywny wywiad Kath.Net z okazji 65 urodzin kard. Christopha Schönborna,

KATH.NET: Księże Kardynale, świętuje ksiądz 22 stycznia swoje 65 urodziny, czego serdecznie gratulujemy. Zaczniemy „pytaniem urodzinowym”, które wprowadzi Księdza w świat fantazji: załóżmy, że jest rok 2020, świętuje Ksiądz swoje 75 urodziny i spogląda wstecz na przeszłe 10 lat: co było najlepszego w ciągu tych 10 lat? Z czego, co Ksiądz dokonał, przeżył, co pokonał w tym czasie jest Ksiądz zadowolony?

Kard. Schoenborn: Muszę uczciwie powiedzieć, że zgoła nie mogę udzielić odpowiedzi, bowiem nie mogę zajrzeć w przyszłość. Naturalnie widzę zadania, które stoją przed moją służbą w diecezji. Mogę tylko powiedzieć: mój program życzeń na przyszłe lata jest prosty; abyśmy żyli coraz to bardziej żywą wiarą, nadzieją i miłością, abyśmy byli złączeni z Chrystusem, aby wiarą była objęta możliwie wielka rzesza ludzi, aby wielu pozwoliło otworzyć się na łaskę i Boże dotknięcie. Więcej nie mogę tu właściwie powiedzieć. Ale wierzę, że to i tak jest najważniejsze.
/……./
KATH.NET: W ciągu ostatnich dni odwiedził Ksiądz papieża Benedykta XVI. Czy opowiadał mu Ksiądz o swoich pozytywnych doświadczeniach z Medziugorja? Czy Papież odniósł się do tego?

Kard. Schönborn: Nie jest zwyczajem, aby wypowiadać się co do audiencji. Mogę naturalnie powiedzieć tyle, że Medziugorje w tych dniach w Rzymie było tematem ze względu na publiczne zainteresowanie moją pielgrzymką. Donosiłem w Rzymie o moich wrażeniach. Mam wielką ufność, że Komisja, którą Ojciec Święty powołuje do zbadania wydarzeń w Medziugorju będzie pracowała bardzo dobrze, świadoma swej odpowiedzialności i że rezultaty będą na pewno dobre. Ufam, że z tym fenomenem będzie się obchodzono z wielką rozwagą i wielką delikatnością, wszak on przyciągnął w międzyczasie 30 milionów pielgrzymów i przynosi wiele dobrych owoców, ale także z pewnością niejedno otwarte pytanie.
/…../
KATH.NET. Serdecznie dziękujemy za wywiad. Wszystkiego dobrego i Bożego błogosławieństwa na dzisiejsze urodziny!

Możecie Państwo pogratulować kardynałowi Schoenbornowi z okazji jego urodzin:
e-mail ebs@edw.or.at lub bezpośrednio pod tym wywiadem w ramach uwag czytelników

Petra Knapp-Biermeier

źródło: kath.net (całość wywiadu)

PS. Serdecznie dziękuję, Pani Ewo za przetłumaczenie tekstu!