czwartek, 2 lutego 2012

Środki bezpieczeństwa w czasie pobytu Mirjany w Neapolu

Widząca Mirjana Soldo przybyła do Neapolu gdzie będzie miała w czwartek objawienie Matki Bożej. Policja będzie obecna w hali sportowej od północy, aby czuwać nad bezpieczeństwem i zapobiegać wszelkim możliwym zagrożeniom. Dziesiątki autobusów przybywają z całych Włoch. Widząca spędzi noc w hotelu, którego nazwa jest trzymana w tajemnicy, aby nie był oblegany przez pielgrzymów.

Jakob Marschner 1 luty 2012r.
Kilku lokalnych ochroniarzy w żółtych kamizelkach, toruje drogę przez tłum, kiedy 2 dnia miesiąca widząca Mirjana ma objawienie Gospy przy „Niebieskim Krzyżu” w Medziugorje.
Inaczej będzie w czwartek, kiedy objawienie będzie miało miejsce w Neapolu (Włochy)
Wraz z mężem i przyjaciółmi Mirjana przyjechała samochodem do Neapolu w środę o 18: 00, opowiada organizator Nietta Nocerino z największej lokalnej gazety Il Mattino. Goście zatrzymają się w hotelu w centrum, którego nazwa jest zachowana w ścisłej tajemnicy, aby uniknąć oblężenia przez wiernych, informuje Nocerino. W restauracji w pobliżu hotelu mają spożyć szybką kolację.
W Palavesuvio, największej hali sportowej w Neapolu, drzwi będą otwarte od północy. Mniej więcej o tym czasie pierwsi pielgrzymi zbierają się przy „Niebieskim Krzyżu”, kiedy Mirjana ma objawienie w Medziugorje, a więc 8 godzin przed przybyciem Widzącej. Policja będzie czuwała cały czas przy wpuszczaniu ludzi na halę sportową. Służby policyjne sprawdzały wcześniej halę wielokrotnie, starając się przewidzieć wszelkie zagrożenia.
Nietta Nocerino spodziewa się jeszcze więcej osób niż 15.000, które wzięło udział w objawieniu Mirjany, kiedy ostatni raz odwiedziła Neapol dwa lata temu, również na 2 lutego. Przynajmniej kilkanaście autobusów spodziewanych jest z Rzymu, wiele z Mediolanu, Palermo i Catanii.
Od godz. 4: 00 będzie można zobaczyć film o Medziugorju, następnie czuwanie i różaniec do 6: 00. Między 6: 00 a 7: 00 planowana jest Adoracja Najświętszego Sakramentu, po której około 50 księży ma sprawować Mszę św.
Gazeta Il Mattino będzie transmitować na swojej stronie internetowej całe wydarzenie, począwszy od godz. 6: 00 rano.
źródło: MedjugorjeToday