sobota, 4 lutego 2012

Odnajdźcie pokój w przyrodzie...


 W Medziugorju od 2 dni prawdziwa zima. Życie w wiosce prawie zamarło. Główna droga zasypana, pług śnieżny - marzenie. To wyjątkowy czas, totalna cisza, nic nie jeździ, nikt nie chodzi. Gospodarze przed domami odśnieżają konieczne odcinki np. do szopy z drzewem. Chleb się kończy będzie kasza i makarony...Śnieg pada prawie non stop. Przed południem przeszła krótka burza z wyładowaniami.  Lekki mróz utrzymuje biały puch. Z konieczności zdjęcia tylko z podwórka i okolicy Polskiej Oazy w Medziugorju.Więcej zdjęć; <zobacz>

Zachwyt nad pięknem zimy i otwarte podczas porannej modlitwy Orędzie Matki Bożej z 25 lipca 2001 roku zachęcają, aby żyć Orędziami każdego dnia. One są zawsze aktualne!
 „Drogie dzieci! W tym czasie łaski wzywam was, abyście przez osobistą modlitwę jeszcze bardziej przybliżyli się do Boga. Wykorzystajcie czas odpoczynku i dajcie waszej duszy i waszym oczom odpoczynek w Bogu. Odnajdźcie pokój w przyrodzie, a odkryjecie Boga Stworzyciela, któremu będziecie mogli dziękować za wszystkie stworzenia i wtedy znajdziecie radość w waszym sercu… ”

Tekst i zdjęcia: Danuta Lis
Dziękuję:)