piątek, 24 lutego 2012

Przewodniczący Watykańskiej Komisji do Spraw Medziugorja na audiencji u Ojca ŚwiętegoDziś w Watykanie na porannej audiencji Ojciec Święty Benedykt XVI przyjął byłego wikariusza diecezji Rzymskiej kardynała Camillo Ruiniego. Informacje o spotkaniu podał Serwis Watykański. Kardynał Camillo Ruini kieruje powołaną w marcu 2010 roku przez Stolicę Apostolską Międzynarodową Komisją do Spraw Medziugorja. Po spotkaniu nie zostało przekazane żadne oświadczenie. Faktem jest, że w ostatnim czasie prace Komisji Watykańskiej nabrały dynamiki. W ostatni poniedziałek po raz kolejny na obrady zostali zaproszeni widzący z Medziugorje.


W ostatnim czasie rąbka tajemnicy uchylił członek komisji kard. Vinko Puljić z Sarajewa. W wywiadzie, który ukazał się w chorwackiej prasie przed świętami Bożego Narodzenia powiedział że w tym roku przed komisją będzie jeszcze sporo pracy. Jednocześnie poprosił wiernych o modlitwę apelując: Bądźmy cierpliwi i módlmy się, aby Duch Święty wskazał co mamy czynić.

W połowie lutego kard. Puljić powiedział, że kard. Camillo Ruini, pragnąłby do końca b. roku złożyć raport Papieżowi. To Ojciec Święty Benedykt XVI oceni czy można mówić o nadprzyrodzonym charakterze objawień w Medziugorje.


Z całą pewnością informacje, które przekazał ostatnio arcybiskup Sarajewa ukazały się za zgodą i wiedzą Stolicy Apostolskiej