poniedziałek, 20 lutego 2012

Muzułmanie i chrześcijanie zjednoczeni podczas objawień

Oczekuje się, że do 100 tys. osób będzie uczestniczyło w 2 dniowym spotkaniu modlitewnym w Libanie, które będzie prowadziła Marija Pavlović widząca z Medjugorje. Każdego miesiąca otrzymuje ona orędzia Naszej Pani dla świata.

Błogosławiona Dziewica poprosiła Mariję by odwiedziła Liban.

Marija
Wizyta widzącej jest na osobistą prośbę Naszej Pani by przyjechała do Libanu. Marija otrzymała ją podczas jednego z objawień Błogosławionej Matki. Odbędzie się 2 tyg. przed Świętem Zwiastowania.

Marija cały czas ma codzienne objawienia Naszej Pani i oczekuje się, że wizyta w Libanie przyciągnie ogromną ilość chrześcijan i muzułmanów, w kraju gdzie Maryja jest bardzo czczona przez jednych i drugich.

Święto Zwiastowania, 25 marca, jest w Libanie wspólnie celebrowane przez chrześcijan i muzułmanów. Zostało ustanowione dwa lata temu przez rząd Libanu jako świeto narodowe, wspólne święto narodowe chrześcijan i muzułmanów, co nigdy wcześniej nie miało miejsca w historii stosunków chrześcijańsko – muzułmańskich w tym kraju.

Szejk Mohamed Nokkari, jeden z głównych organizatorów tego święta, powiedział, że ma nadzieję, że tego rodzaju święto rozprzestrzeni się na inne strony świata. Jest to właściwe, że ustanowione zostało w Libanie, państwie, które śp. Ojciec Święty Jan Paweł II określił jako: „ przesłanie pluralizmu dla Wschodu i Zachodu”.

Szejk Nokkari dodał: „Maryja jest najlepszą z kobiet, jaka kiedykolwiek była na Ziemi i w wieczności będąca symbolem jedności pomiędzy dwiema religiami."

Rada biskupów Maronitów stwierdziła: „święto pomaga zjednoczyć serca”

Spotkanie modlitewne będzie miało miejsce w Forum de Beyrouth w Korantina, Bejrut – w weekend 10-11 marca, gdzie Marija, jak oczekuje się, będzie w te dni miała objawienia. Wizyta była wcześniej planowana na 17-18 marca ale kolidowało to z innym spotkaniem widzącej, Spring Festival w Como we Włoszech.


Tłumaczenie z języka angielskiego - Hanna. Dziękuję

PS więcej