wtorek, 24 stycznia 2012

Dziennikarka z Libanu w misji Matki Bożej


Sana Nassar i Sara Chaya przyjechały z Libanu. Sana założyła organizację non profit "Przyjaciel Maryi, Królowej Pokoju", zadaniem której jest szerzenie orędzi pokoju z Medziugorja.

Po raz pierwszy przyjechała do Medziugorja w roku 1986, by w roku 1996 wspólnie z przyjaciółmi zorganizować pierwszą pielgrzymkę, która miała być tylko dla rodziny i przyjaciół. Ta pielgrzymka przemieniła się w pielgrzymkę dla całego narodu libańskiego. Kilkoro z nich zaczęło organizować pielgrzymki, które stawały się coraz liczniejsze. Sana mówi, że za pośrednictwem grupy liczącej 40 wolontariuszy do Medziugorja przybyło ponad 40 000 Libańczyków. Pielgrzymom towarzyszyło ponad 3000 kapłanów oraz 9 biskupów.

Biuro tejże organizacji znajduje się w telewizji Lumiere, jedynej chrześcijańskiej telewizji na cały obszar Bliskiego Wschodu obejmujący 24 kraje. "Nigdy nie zdarzyło mi się spotkać kogoś, kto był w Medziugorju i powrócił stamtąd nie przemieniony. My w Libanie, Bogu dzięki, mamy wolność religijną, więc bycie chrześcijaninem, nie stanowi problemu. Jesteśmy dumni z naszej wiary. Jesteśmy dość znani, więc jeśli ktoś chce jechać do Medziugorja, wpierw zgłasza się do nas". mówi Sana i dodaje, że nie skupiają się wyłącznie na organizacji pielgrzymek. "Tłumaczymy książki o Medziugorju, między innymi te napisane przez o.Slavko, raz w miesiącu spotykamy się z osobami, które kiedykolwiek były w Medziugorju i przez trzy godziny modlimy się, tak jak w Medziuigorju. Przed rocznicą objawień organizujemy nowennę i pościmy, a w samą rocznicę zapraszamy wszystkich kapłanów, którzy byli z nami w Medziugorju, aby dołączyli do nas. Obecnie w Libanie mamy od 100 do 150 grup modlitewnych, które raz w tygodniu lub raz w miesiącu modlą się według medziugorskiego programu modlitewnego. Obie rozmówczenie podkreślają:" Naszym celem jest umożliwienie poznanie Medziugorja tym wszystkim, którzy nie mają możliwości przybycia do Medziugorja.

źródło: Parafia Medziugorje

PS Tłumaczenie z języka chorwackiego. Dziękuję :)
Video: Tele Lumiere