środa, 23 listopada 2011

Objawienie się Maryi Niepokalanej w Medziugorju jest okazją jaką Bóg daje współczesnemu człowiekowi

"Objawienie się Maryi Niepokalanej w Medziugorju jest okazją jaką Bóg daje współczesnemu człowiekowi zdezorientowanemu i pozbawionemu nadziei..."

Bp. Giacomo Martinelli


Tysiące wiernych czekało całą niedzielę w hali sportowej „Palasport” w Varese (Włochy) na objawienie Matki Bożej dla widzącej Marii Pavlović. Wierni od godzin porannych modlili się, śpiewali i słuchali świadectw.  Matka Boża objawiła się widzącej Marii około godz.18
fot: Fabio Calanca (VareseNews)

Przez cały dzień niedzieli 20 listopada w Palasport obecnych było co najmniej 5000 osób. Pośród  nich osobistości środowiska katolickiego, tacy jak: Saverio Gaeta znany dziennikarz watykański, który przedstawił aktualną pozycję Władz Kościoła wobec wydarzeń, które doprowadziły do rozgłosu światowego małą miejscowość w Bośni i Hercegowinie; oraz bp Giacomo Martinelli*, delegat papieski, który stwierdził iż: objawienie się Maryi Niepokalanej w Medziugorju jest okazją jaką Bóg daje współczesnemu człowiekowi zdezorientowanemu i pozbawionemu nadziei; i możliwością powrotu na drogę wiary, w kraju, który niestety został pozostawiony samemu sobie z poważnymi konsekwencjami oraz ułomnościami ludzkimi w sferze społecznej i rodzinnej.


Zobacz galerie ze zdjęciami:

Medjugorje w Verese (fot: Fabio Calanca)


Źródło: VareseNews

PS Tłumaczenie z języka włoskiego. Dziękuję Ewo

*Bp Giacomo Martinelli z Papieskiej Akademii Niepokalanej – „Pontificia Accademia dell’Immacolata” Akademia, która powstała w 1835 r., jest bardzo zasłużoną instytucją, mającą na celu przede wszystkim głoszenie kultu Maryi Niepokalanej, w szczególności w tajemnicy Niepokalanego Poczęcia. W 1988 r. Jan Paweł II zatwierdził nowy statut Akademii, a w 1995 r. poddał go unowocześnieniu. Przewodniczący Akademii jest członkiem Rady Koordynującej dla wszystkich akademii papieskich.