środa, 23 marca 2011

Objawienia Matki Bożej Mariji, 19-23 marca 2011, Stany Zjednoczone

Opis pierwszych trzech dni objawień Matki Bożej.

Marija Pavlović-Lunetti, jedna z widzących z Medziugorja, przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych, w Alabamie, niedaleko Birmingham, we wspólnocie Caritas. Choć wspólnota spotyka się z niejedną krytyką, nie można zaprzeczyć, że od 1988 roku raz na kilka lat, a bywało, że nawet z roku na rok, widząca Marija przybywa do wspólnoty, gdzie ma objawienia, w czasie których czasami Matka Boża przekazuje orędzia dla wszystkich zgromadzonych tam pielgrzymów. I także w tym roku Matka Boża objawiła się.

19 marca 2011
Objawienie miało miejsce około 18.40, lokalnego czasu, w domu, w sypialni ("The Bedroom of Apparitions"). Po objawieniu Marija wyszła przed dom, gdzie przed figurą Matki Bożej modlił się przybyły na objawienie kilkutysięczny tłum. Marija powiedziała, że Matka Boża pobłogosławiła każdego, modliła się nad każdym oraz pobłogosławiła wszystkie dewocjonalia. Matka Boża powiedziała też, że następnego dnia objawi się o tej samej godzinie, na terenie przed domem ("In the Field"). Nie przekazała żadnego orędzia.
fot: Caritas of Birmingham
20 marca 2011

Objawienia miało miejsce około 18.40, na otwartym terenie przed domem ("In the Field"). Godzinę wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem modlitwy różańcowej poprzedzającej objawienie, wiele osób spośród tłumu ujrzało cud "tańczącego" słońca - pulsującego i wysyłającego jasne promienie - jedni płakali, inni wpatrywali się w nadzwyczajne zjawisko, jeszcze inni modlili się głośno.

Marija w następującą słowach opisała swoje spotkanie z Matką Bożą:
 


W chwili, gdy Matka Boża się objawiła, objawiła się jak zwykle - piękna. Matka Boża pozostała w ciszy, po czym powiedziała: "Niech będzie pochwalony Jezus", odpowiedziałam: "Pochwalony Jezus i Maryja na zawsze". Matka Boża pozostała w ciszy, a ja mogłam polecić każdego i wszystkich nas, z wszystkim, co nosimy w naszych sercach, z wszystkimi ludźmi, których kochamy, i których chcemy polecić Matce Bożej. Matka Boża spojrzała na wszystkich nas i słuchała. Potem Matka Boża zaczęła modlić się i wyciągnęła ręce nad nami wszystkimi. Poprosiłam Matkę Bożą, aby pobłogosławiła każdego i wszystkich nas i wszystkie przedmioty, które przynieśliśmy z nami do błogosławieństwa. Wtedy Matka Boża pomodliła się jeszcze raz nad nami i pobłogosławiła nas. Uczyniła znak krzyża i powiedziała: "Idźcie w pokoju". I w tym momencie Matka Boża odeszła. Dzisiaj naprawdę chciałam pójść z Nią do nieba.
Fot: Caritas of Birmingham
21 marca 2011

Objawienie miało miejsce w domu, w sypialni ("The Bedroom of Apparitions") około 18.40. Trwało nieco ponad cztery minuty. Opis objawienia przekazany przez Mariję:

W czasie objawienia, kiedy Matka Boża przyszła, poleciłam Matce Bożej wszystkich nas, wszystkie nasze intencje, a Maka Boża modliła się nad nami i pobłogosławiła nas wszystkich. Nie przekazała żadnego specjalnego orędzia, ale zawsze mówimy, że obecność Matki Bożej jest najpiękniejszym orędziem. Tak więc także tego wieczoru Matka Boża przyszła, nie wiem, jak długo pozostała, ale modliła się nad nami i pobłogosławiła nas. To wszystko.
Marija powiedziała też, że następnego dnia Matka Boża pragnie się objawić na otwartym terenie przed domem ("In the Field"), a także półżartem wyraziła przypuszczenie, że Matka Boża prawdopodobnie tęskni za wszystkimi zgromadzonymi tam pielgrzymami.


fot: Caritas of Birmingham
Źródło: Caritas of Birmingham

Tłumaczenie na język polski: medziugorje.oredzia.net

PS. Dziękuję :)