piątek, 11 marca 2011

"40 Dni dla Życia”

247 miast - ze Stanów Zjednoczonych oraz Australii, Armenii, Belize, Gruzji, Hiszpanii, Irlandii, Kanady i Wielkiej Brytanii - modli się i pości w ramach kolejnej edycji "40 Dni dla Życia". Międzynarodowy „szturm do nieba” w intencji obrony życia rozpoczął się w Środę Popielcową (9 marca) i potrwa do Niedzieli Palmowej (17 kwietnia).

Przedsięwzięcie polega na nieustannej, przez 40 dni i nocy, modlitwie w intencji ocalenia życia nienarodzonych dzieci oraz o nawrócenie ich rodziców i pracowników ośrodków medycznych, w których dokonuje się aborcji. Trwa także modlitewne czuwanie pod klinikami aborcyjnymi organizacji Planned Parenthood.

Ruch osób zaangażowanych w "40 Dni dla Życia" nieustannie rośnie. Akcja jest prowadzona dwa razy do roku, wiosną i jesienią, już w siedmiu  krajach świata. Wzięły w niej udział setki tysięcy ludzi. Do sukcesów kampanii należy zaliczyć zamknięcie dziewięciu ośrodków aborcyjnych czy odejście z przemysłu aborcyjnego co najmniej 43 pracowników, w tym Abby Johnson, byłej dyrektorki jednego z oddziałów PP.

„Najlepszą wiadomością jest to, że uratowaliśmy od aborcji 3599 dzieci i ich matek” – mówi Shawn Carney z Rady Organizatorów. „Bez względu na pogodę wiele osób trwa na cichej modlitwie przed klinikami. Widok modlących się ludzi dotyka sumień tych, którzy są tak zdesperowani, że myślą, iż aborcja to rozwiązanie” - opowiada Carney.


Modlitwa o nawrócenie przeciwników życia

Panie Jezu, który na Krzyżu modliłeś się z miłością za swoich prześladowców, otwórz moje serce, abym potrafił/a modlić się za nieprzyjaciół życia, za tych którzy chcą zabijać bezbronne dzieci w łonach matek, krzywdzić kobiety i zadawać im wielki ból.Panie, proszę Cię o nawrócenie przeciwników życia!
Proszę Cię także, Panie Jezu, aby ich złe zamiary nie mogły zostać zrealizowane, a każde poczęte dziecko mogło się szczęśliwie urodzić.

Przeżyła aborcję 1/2Przeżyła aborcję 2/2 - zobacz

Video: GloriaTv

PS. List do Siostry
PS.2 Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego