niedziela, 30 października 2011

Widząca Marija zachęcała mieszkańców Meksyku do zaprzestania aborcjiMaryja Panna płacze i cierpi znacznie z powodu aborcji, powiedziała widząca z Medziugorje, Marija Pavlović-Lunetti w dniu 20 października 2011 do 3000 osób w Meksyku. Zaapelowała również, aby Meksykanie modlili się na różańcu, i prosili na modlitwie o uzdrowienie ich rodzin oraz o rozwiązywanie problemu narkotyków i przestępczości wśród młodzieży.fot: AgnieszkaAborcja, narkotyki i przestępczość wśród młodzieży – należą do trzech największych problemów współczesnego Meksyku.


„Matka Boża płacze i cierpi znacznie z powodu aborcji. Wyobraź sobie, że moja matka mogłaby dokonać takiego wyboru, bo jesteśmy rodziną wielu dzieci - wtedy nie byłoby mnie wśród was tu dzisiaj, nie mogłabym dzielić się z wami orędziami Matki Bożej."


Widząca wezwała ponadto Meksykanów do leczenia ich rodzin przez modlitwę, zwłaszcza Różaniec - lekarstwo również zalecane na dwa inne główne problemy we współczesnym Meksyku:


"Meksyk jest atakowany przez siły zbrojne ruchu narkotyków, ale wiesz, co? Masz potężniejszą broń, to - różaniec. Zawsze noś różaniec przy sobie! Módlcie się, módlcie się o pokój, aby powrócić do panowania w Meksyku Matki Bożej” - powiedziała Marija.


"Trzymaj się z dala od narkotyków, wróg czai się za ich pośrednictwem. Uciekaj się do Maryi i poddaj się jej kierownictwu ".


Marija spędziła cały ranek na modlitwie przed obrazem Matki Boskiej w Jej sanktuarium w pobliżu Guadalupe, gdzie Dziewica ukazała się miejscowemu Indianinowi - Juan Diego (Objawienia te zostały zatwierdzone przez Kościół w 1531 roku.)


"Wiedzcie, że jesteście wśród uprzywilejowanych osób. Matka Boża mieszka wśród was" -Marija powiedziała to w odniesieniu do Guadalupe.


Sandra Diaz z Meksyku


Medjugorje Today
PS Serdecznie dziękuję Polskiej Oazie im. bł. Jana Pawła II za pomoc w tłumaczeniu tekstu i Agnieszce za zdjęcie.

 -----------------------------------------
Nieprzypadkowo widząca Marija właśnie w tym kraju mówi o obronie życia. W Meksyku znajduje się znany na całym świecie cudowny wizerunek Matki Bożej z Guadelupe, który dla chrześcijan jest symbolem obrony nienarodzonych dzieci. Podczas pobytu w Meksyku w 1999 r. Ojciec Święty Jan Paweł II wypowiedział ważne słowa:

"Pod Jej macierzyńską opiekę oddaję (...) życie i niewinność dzieci, zwłaszcza tych, którym zagraża niebezpieczeństwo śmierci, zanim się urodzą"


Dlaczego właśnie tam w Meksyku Matce Bożej z Guadalupe Ojciec Święty bł. Jan Paweł II powierzył dzieci nienarodzone?
Jeśli przyjrzeć się bardzo uważnie Jej wizerunkowi na tilmie Juana Diego, można dostrzec, że Maryja jest w stanie błogosławionym (wskazuje na to wysoko zawiązana szarfa; ponadto w kulturze Indian niewiasty oczekujące dziecka przepasywały się czarną wstęgą). Trudno też nie dostrzec innego przesłania - przesłania przypominającego o świętości życia poczętego. Brzemienna Maryja z Guadalupe jest wyraźnym znakiem odczytywanym przez obrońców życia dzieci nienarodzonych na całym świecie.
  Podczas Mszy św. w intencji dzieci nienarodzonych 24 kwietnia 2007 r. z tego obrazu, w Sanktuarium w Meksyku, wypływało światło, które - na oczach tysięcy wiernych - utworzyło kształt ludzkiego embrionu. Światło było bardzo białe, czyste i intensywne. Było otoczone aureolą i zdawało się wypływać z łona Matki Bożej. Miało kształt zarodka. Jeżeli przyjrzymy się bliżej zauważymy wewnątrz światła pewne szare obszary, które mają charakter ludzkiego embrionu w łonie matki. Zjawisko zostało sfotografowane przez obecnych w świątyni. Zdjęcia wizerunku Matki Bożej ze świetlnym embrionem są umieszczone na stronie internetowej Francuskiego Stowarzyszenia Katolickich Pielęgniarek i Lekarzy.
Jego działacze przypuszczają, że Maryja pokazała w swym łonie obraz nienarodzonego Jezusa. Zdjęcia zostały przesłane z Meksyku przez o. Luis Matos, przełożonego Wspólnoty Błogosławieństw. Przypomnijmy, że cud wydarzył się wkrótce po tym jak władze Meksyku zezwoliły na legalizację aborcji na życzenie, która dotychczas była tam zabroniona.