piątek, 28 października 2011

List s. Emmanuel z 15 października 2011 r.

Drogie Dzieci Medjugorja!
Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!
1. 2 października 2011 r. Mirjana, otoczona ogromnym tłumem, miała comiesięczne objawienie przy Błękitnym Krzyżu. Po objawieniu przekazała nam następujące orędzie: zobacz orędzie

2. Najpiękniejsza spowiedź Souhy. Pewna grupa przybyła z Bliskiego Wschodu spędza w Medjugorju kilka dni w nadziei, że odbędzie prawdziwą pielgrzymkę. Wśród nich jest pewna mężatka, Souha, której mąż jest lekarzem. Przyjechała bez niego, ponieważ on pracuje.
Souha ma pewien sekret, który nie daje jej spokoju. Wkrótce po przybyciu idzie do księdza znajdującego się w grupie i zwierza mu się, że dokonała aborcji. Dziecko, którego oczekiwała, miało trisomię, ale ona i jej mąż tego nie chcieli. Razem zdecydowali, żeby usunąć je z łona matki i aborcja została wykonana. Ponieważ niepokoi to jej serce, Souha pyta księdza: „To nie jest grzech, prawda?” Ksiądz odpowiada jej: „Ależ tak, moja córko, to jest grzech! Wielki grzech! Pani musi się wyspowiadać!” Ale Souha nie jest przekonana i odmawia. Jednakże prosi Matkę Bożą, żeby dała jej znak, czy ma się wyspowiadać z tego czynu.
Wieczorem, podczas objawienia Gospy na wzgórzu z Ivanem, Souha jest tam ze swoją grupą. Gdy przychodzi Matka Boża, niespodziewanie zgięta wpół pada na ziemię! Jej ciało jest skręcone, a jej nos przyklejony do ziemi. Pozostaje tak dobrą chwilę i gdy po objawieniu podnosi się, jej przyjaciele widzą, że płacze. Mówi do nich: „Trzeba wezwać księdza, muszę natychmiast się wyspowiadać!”
Nie wiem, co się stało podczas objawienia, trzeba uszanować jej tajemnicę, lecz Matka Bożazadziałała. We łzach Souha odbywa najpiękniejszą spowiedź swego życia. Tak, uświadomiła sobie obrzydliwość grzechu i z tego powodu płacze. Przyjmuje miłosierdzie Boże wobec niej. Jej pokój wewnętrzny zostaje wówczas odbudowany. Jest teraz wolna! Jaki kontrast, jakie światło pojawia się nagle na jej twarzy! Świadczy wśród swych przyjaciół, że odczuwa ogromną radość, jak nigdy dotąd w jej życiu.

W Medjugorju pewne grupy pielgrzymów mają piękną tradycję. Przewodnik proponuje, żeby każdy pielgrzym wziął na siebie odpowiedzialność za modlitwę szczególnie za jedną osobę z grupy podczas całej pielgrzymki. Tak więc, pierwszego lub drugiego wieczoru, każdy wyciąga z koszyka imię jakiegoś pielgrzyma. Kto tego wieczoru na 150 osób z grupy otrzymał imię Souhy i obowiązek modlitwy za nią? Pewna dziewczyna z trisomią!

Tego samego wieczoru telefonuje mąż Souhy i wysłuchawszy opowiadania swej żony mówi do niej: „Wiesz, dzwonię do ciebie, ponieważ dziwnie się czuję, bo ty jesteś tam, żeby się modlić do Boga, podczas gdy ja tu dokonuję aborcji. Tak nie można! Zdecydowałem dziś, żeby z tym przestać.” Także on płakał do telefonu. Przeczuwał, że coś stało się z jego żoną i był gotów uczynić ten ogromny krok na płaszczyźnie zawodowej. Souha nie wierzyła własnym uszom.

To działo się w sierpniu tego roku. Teraz Souha, jej mąż i ich dzieci żyją inaczej, na pierwszym miejscu stawiają Boga. Praktykują sakramenty i idą na Msze św. prawie codziennie. Dają świadectwo innym. Po powrocie z tej pamiętnej pielgrzymki, gdy zadawali sobie pytanie, jak naprawić swą przeszłość, zadzwoniły do nich zakonnice z sierocińca z prośbą o pomoc. Dokładnie zaproponowały, żeby zaopiekowali się pewną sierotą. Zobaczyli w tym odpowiedź Boga i z wdzięcznością zaczęli robić dla tego dziecka wszystko, co było w ich mocy.

A co stało się z tym dzieckiem z trisomią, które zostało usunięte podczas aborcji? W Medjugorju Maryja mówi o dzieciach nienarodzonych: „One są ze mną”. To dziecko z pewnością dużo się modli za swych rodziców i za swych małych współtowarzyszy, którzy zostali przeznaczeni do tego, żeby nigdy nie oglądać słońca.

Zadaję sobie pytanie: czy to dziecko rzeczywiście miało trisomię? W istocie widzę coraz więcej przykładów fałszywej diagnozy: wiele matek decyduje się na zachowanie swego dziecka niezależnie od tego, jak jest ono upośledzone i nagle dziecko rodzi się doskonale normalne. Nasza kultura śmierci i coraz silniejsze forsowanie aborcji nie idą na próżno. Rzecz do zastanowienia!

Ale Bóg jest cudowny! Dla tej rodziny zło obrócił w dobro. Teraz setki (a nawet tysiące) dzieci nie zostaną usunięte przez tego lekarza, który od tej pory walczy o ich życie.

„Drogie dzieci, tego wieczoru zachęcam was, żebyście szczególnie modliły się za dzieci nienarodzone. Módlcie się przede wszystkim za matki, które zabijają swe dzieci. Drogie dzieci, jestem smutna, ponieważ zabija się tyle dzieci. Módlcie się, żeby na tym świecie nie było takich matek.” (do grupy modlitewnej w Medjugorju, 3.03.90)
3. Policjant wreszcie szczęśliwy! Historia rozgrywa się w Madrycie podczas Światowych Dni Młodzieży. Jak wiecie, dla młodzieży ustawiono wiele konfesjonałów i w tej strefie stał pewien policjant do pilnowania porządku. Pewna dziewczyna zauważa, że ten policjant stoi na warcie cały czas w tym samym miejscu, jakby przyklejony do tych konfesjonałów. Więc go pyta: „Dlaczego pan pozostaje tu przez cały czas? (Normalnie policjanci zmieniają miejsce). On jej odpowiada:

- Podczas wszystkich lat mej służby w policji otrzymywałem tylko obelgi, kpiny i gesty nienawiści... Jest jedna rzecz, jakiej nigdy nie otrzymałem, jest to uśmiech. Otóż od chwili, jak tu przybyłem, widzę radosne twarze i otrzymuję tylko uśmiechy, zwłaszcza od młodych, którzy wychodzą z konfesjonałów. Dlatego postanowiłem tu zostać.

- To dobrze! Ale czy pomyślał pan, żeby samemu iść się wyspowiadać?

- Och, nie, nie, nie! Nie po to tu jestem.

Nazajutrz dziewczyna spotyka go ponownie i widzi go pełnego radości. Podchodzi do niej z uśmiechem od ucha do ucha i mówi do niej: „Poszedłem do spowiedzi!”

5. Piractwa w internecie? Pewni oszuści przechwytują adres e-mailowy, który nie należy do nich i rozsyłają do wszystkich kontaktów tego adresu wezwanie domagając się znacznych sum pieniężnych, żeby wybawić z kłopotu właściciela tej skrzynki bez jego wiedzy. To jest piractwo. Więc gdy pewnego dnia otrzymacie pilne żądanie pieniędzy, wiedzcie, że ono nie pochodzi od nas. Należy usunąć to pytanie bez odpowiedzi. Módlmy się za tych, którzy używają swej wiedzy w celu oszukania innych, tych, którzy swą wiedzę używają raczej w służbie Bogu! W ten sposób unikną smutnego końca. Ponieważ ten, kto kopie dół przed swym bratem, sam w niego wpada (Patrz Ps 9, 15).

6. Jeśli nie otrzymujecie już orędzi ani wiadomości z Medjugorja (po francusku), napiszcie do contact@edm.eu.com Poprzednie orędzia zobaczcie w http://www.edm.eu.com/

Droga Gospo, nasza Pani Różańcowa, pomóż nam, żebyśmy zostali wierni naszemu codziennemu różańcowi, żebyśmy chronił nas Twój matczyny płaszcz i żebyśmy uniknęli ognistych strzał złego.

Siostra Emmanuel +

PS. 1 – Nowość! Książka, którą się czyta jednym tchem, prawdziwa bomba światła: „Maryam, la petite Arabe” (Maryam, mała Arabka) s. Emmanuel. Ta książka zawiera dodatkowo 2 płyty CD o Maryam, wzbogacając je. Fotografie barwne. 108 stron 11 x 17. Cena „specjalnej ewangelizacji” 5 €. Zamówienia: Maria Multimedia, BP 22, F-35750 Iffendic, France - Tel: 0299099210, Fax: 0299099229 – Dołączyć: 5€ porto. contact@mariamultimedia.com

Kim jest „mała Arabka”? Maryam Baouardy jest dziewczyną z Galilei. A jej życie? Jest to ciąg nadnaturalnych zjawisk godnych Katarzyny Sieneńskiej. począwszy od stygmatów aż do szczególnych walk z szatanem. Skąd pochodzi ta jej subtelna mądrość, dziecięca i silna, która sprawia, że jest kochana przez wszystkich? I ten jej ogień miłości, który ją pali? Przyjąwszy na Karmelu imię s. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, pokorna furtianka jest odwiedzana przez Jezusa i Maryję. Ich słowa, jakie ona nam przekazuje, rozjaśniają przyszłość naszej zaniepokojonej ludzkości. Maryam umiera w Betlejem w wieku 33 lat, 26 sierpnia 1878 r. Jan Paweł II beatyfikował ją 13 listopada 1983 r. Trudno jest odkryć Maryam nie zakochując się w niej, nie pragnąc stać się świętym samemu!

PS. 2 – S. Emmanuel będzie poprowadzi w Paryżu konferencję 18 listopada 2011 o godz. 20 w kościele św. Małgorzaty, 36 rue St Bernard, Paris 11ème, M° Charonne, Faidherbe-Chaligny. Tel: 06 85 21 80 37
Będzie głosiła rekolekcje od 19 do 20 listopada 2011 na temat ostatnich orędzi Maryi i świadectwa Glorii Polo, w Burtin, F 41600 Nouan le Fuzelier. Tel. 0254887885, Fax 0254886781. Weekend otwarty dla wszystkich! Zapiszcie się szybko w bethanie.retraite@beatitudes.org - http://www.beatitudes-nouan.org/

PS. 3 – http://www.medjugorje.hr/fr/multimedia/tv-web/ Kliknijcie na ten link, oglądajcie wieczory w Medjugorju na żywo!

PS. 4 – Wasze płyty CD i DVD na jesień, żeby żyć z Jezusem i Maryją:
Nowość: Maryam, la petite Arabe (Maryam, mała Arabka) (s. Emmanuel) zestaw 2 CD, 7€
Adore ! Absorbe la beauté de Dieu ! (Adoruj! Chłoń piękno Boga!) (s. Emmanuel) , 5€
Notre Père qui es aux cieux (Ojcze nasz, któryś jest w niebie) – O. Cantalamessa, CD 5€
Jean-Paul II, l’ami, le saint (Jan Paweł II, przyjaciel, święty) – O. Cantalamessa, CD 5€
Vivre d’Amour - un BEST de 'Béatitudes Musique' ! Poèmes de Thérèse de Lisieux chantés par Sylvie Buisset (Żyć Miłością – najlepsze dzieła 'Béatitudes Musique' – wiersze św. Teresy z Lisieux śpiewane przez Sylvie Buisset, CD 17€
L’intercession, (Modlitwa wstawiennicza) Père.
Jacques Philippe, 5€
La louange, mon arme de victoire ! (Uwielbienie, moja zwycięska broń) Jean-Fr. Callens, 5€
Prier le chapelet avec Le Curé d’Ars (Odmawiać różaniec z proboszczem z Ars) // praca zbiorowa, 5€
Une Famille pour guérir (Rodzina, która wymaga uzdrowienia) - Pascal Maillard, 5€
Les 20 mystères du rosaire (20 tajemnic różańca), 4 płyty CD z medytacją s. Emmanuel, 20€
Apprendre à aimer jusqu’à l’union des cœurs (Nauczyć się kochać aż do zjednoczenia serc) - s. Emmanuel, 5€
Vaincre l’épreuve à l’école de St Joseph (Przezwyciężyć próbę w szkole św. Józefa) - s. Emmanuel, 5€
Acquiers la paix intérieure ! (Zdobądź pokój wewnętrzny!) s. Emmanuel, 5€
Comment se confesser ? (Jak się spowiadać?) P. Thierry de Roucy, AU00465, 5€
La Confession (A), un remède pour l’Occident (Spowiedź (A) – lekarstwo dla Zachodu, s. Emmanuel, 5€
La Confession (B), sacrement de la paix, (Spowiedź (B) – sakrament pokoju) - s. Emmanuel, 5€
Film: Zestaw 2 DVD, Karol 1 i Karol 2, 2x180 min., 25 €
Film: ‘Des hommes et des dieux’, (Ludzie i bogowie) Xavier Beauvois, 20 €

Zamówienia w Maria Multimedia, BP 22, F-35750 Iffendic, France - Tel: 0299099210, Fax: 0299099229 - contact@mariamultimedia.com - http://www.mariamultimedia.com/ – Dołączyć 5€ za porto we Francji, 10€ za granicą.
Proście o darmowy katalog!

PS. 5 – .www.exultet.net - strona, która będzie pokarmem dla waszych serc! Ściągnijcie płyty CD na temat Medjugorja. Znajdziecie tam także ponad 4000 CD najlepszych kaznodziei, 11000 tytułów muzycznych z partyturami.

PS. 6 – Pielgrzymki i rekolekcje w Medjugorju z Marie Source de Vie, (które przeniosło swoją działalność do Var) BP 7, F- 83180 Six-Fours Cedex. Tel: 04 94 07 94. contact@msvie.com - http://www.msvie.com/ (niezmienione)

PS. 7 – Podarujcie "L'Enfant caché de Medjugorje" („Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”) 17,50 € i "Le triomphe du coeur" (Triumf serca) 13,50€ s. Emmanuel. Wydawnictwo Ed. des Béatitudes. Do nabycia w księgarni lub w Maria Multimedia. (+4,50 porto całk.). Aby zdobyć inne wersje, zobaczcie www.childrenofmedjugorje.com.

PS. 8 – Zapiszcie się! Każdego miesiąca otrzymujcie e-mail z Wiadomościami z Medjugorja S. Emmanuel.
Po francusku: contact@edm.eu.com
Po angielsku i niemiecku: Pray@childrenofmedjugorje.com ,
po włosku: info@vocepiu.it
po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org ,
po chorwacku: rsilic@yahoo.com ,
po portugalsku medjugorjeport@yahoo.com .
po chińsku: delai.teresa@gmail.com

Strona http://www.childrenofmedjugorje.com/ podaje te wiadomości po francusku i w innych językach.

Jeśli już zapisaliście się i nie otrzymujecie orędzi, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail i sprawdźcie, czy nie blokuje wasz filtr.
PS. 9 – Zróbcie własny chleb postny! (Zobaczcie przepis w liście z 18 marca).
źródło „Enfants de Medjugorje”, francuski serwerhttp://www.enfantsdemedjugorje.com/
Nasz adres e-mail : french@childrenofmedjugorje.com
Żródło: Zwiastowanie

Matka Boża powiedziała: „Zachęcam was, drogie dzieci, żebyście się spowiadały przynajmniej raz w miesiącu, ponieważ nie ma nikogo na ziemi, kto nie potrzebowałby comiesięcznej spowiedzi. Comiesięczna spowiedź będzie lekarstwem dla Kościoła Zachodniego. Zachęcam was do tego, żebyście to orędzie rozpowszechniali na całym świecie!” (latem 1981)
4. Komisja. Prace ekspertów, którzy w Rzymie pracują nad sprawą Medjugorja pozostają jeszcze dosyć dyskretne. Ale dane są pewne znaki: Na wiosnę widząca Ivanka Elez (pierwsza, która widziała Gospę 24 czerwca 1981 r.) została wezwana do Rzymu, żeby złożyć tam swoje świadectwo. Później także ojciec Jozo Zovko i widząca Vicka pojechali w tych dniach do Rzymu, żeby tam spotkać się z kardynałem Ruini, przewodniczącym Komisji. Módlmy się nadal, żeby plan Maryi wypełniał się bez przeszkód! On się wypełni z pewnością, widzący to wiedzą.  „Wszystko to, co nie jest z Boga, przeminie, mówią oni, a to wszystko, co jest z Boga, pozostanie.” Do nas należy, żeby przyspieszyć Bożą godzinę przez nasze modlitwy i ograniczyć cierpienia spowodowane oporem!