środa, 21 maja 2014

Rekolekcje

Zapraszam na weekend w ciszy i z Biblią pod pachą 
Zastanawiasz się dlaczego tak wiele wydarzeń z życia Jezusa dzieje się nad jeziorem? I to nawet po zmartwychwstaniu. Dlaczego właśnie tam? Czy i dziś Bogu chce się chodzić po wzburzonych falach mojego życia?

Zalejmy wspólnie Kluczbork! Ale nie wodą, lecz ewangelicznymi fragmentami dotyczącymi spotkań z Jezusem nad jeziorem. Przenieśmy się w Jego czasy, wsiądźmy wraz z apostołami do łodzi, przeżyjmy burzę i zbudźmy pozornie śpiącego w tym czasie Jezusa. Ruszmy na połów, doświadczmy wspólnie porażki pustych sieci i gorąca żarzących się węgli. Bez wątpienia wyraźniej usłyszymy wtedy obawy i lęki drzemiące w apostołach i... w nas. Zobaczymy, jak wiara utrzymuje nas na powierzchni nie tylko wody, ale i życia.

Zapraszam Cię na wyjątkowe rekolekcje już w najbliższy weekend (23-25 maja) w kluczborskim klasztorze Sercanów! Rekolekcje będą prowadzone metodą lectio divina. Czas ten przeżyjemy w milczeniu. Sprzyja temu nie tylko kluczborski klasztor, ale również bliskość natury i spokojna lokalizacja. Do klasztoru możesz przyjechać już w godzinach popołudniowych w piątek 23 maja. Koniecznie zabierz ze sobą Pismo Święte i notatnik.

Metoda lectio divina jest formą pogłębionej medytacji nad słowem Bożym, miejscem osobistego spotkania się z Bogiem. Stąd tak ważne są nie tylko wprowadzające w nią konferencje, ale i osobista medytacja. Wszystko oczywiście będzie się dziać pod okiem kapłana, z którym można indywidualnie porozmawiać. Spotkanie odbędzie się w kameralnym gronie, zaledwie 20 osób, stąd konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca.


Radosław Warenda Scj