piątek, 4 kwietnia 2014

Wieczór modlitwy z ks. Jarosławem Cieleckim w parafii św. Maksymiliana w Krakowie.

Dnia 27 marca na zaproszenie księdza proboszcza i kapłanów do parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Krakowie Mistrzejowicach przybył wizerunek kopii Obrazu Matki Bożej Wniebowziętej (Ksiądz Jarosław nazywa Ją, Matką Bożą Dobrego Początku) oraz relikwie Jana Pawła II pielgrzymujące wraz z relikwiami św. Charbela.

Spotkanie, w którym uczestniczyło kilka tysięcy osób przepełnione było głęboką  modlitwą. Podczas Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu modlono się w intencji papieża Franciszka, kardynała Stanisława i biskupów krakowskich oraz za wszystkich kapłanów także o nowe i święte powołania do kapłaństwa.
Przez ręce Maryi wobec Jej Wizerunku wyrażono wdzięczność za Jana Pawła II. W homilii ks. Jarosław wspomniał o ważności tej świątyni w czasach Solidarności i wielokrotnym pobycie księdza Jerzego Popiełuszki. Po adoracji Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwie ks. Jarosław pobłogosławił każdego indywidualnie. Jak zawsze na zakończenie odśpiewano Apel Maryjny.
Podczas nabożeństwa ks. Jarosław przepraszał za wszystkie profanacje krzyży, miejsc kultu i obrazów. Ks. Jarosław mówił min. o zniesławieniu krzyża we Włoszech i ukazał przywiezione krzyże, które zostały sprofanowane, jeden w szkole rzymskiej, drugi sprofanowano gdyż zrobiono z niego zapalniczki. Później wszyscy uroczyście odprowadzili wizerunek Matki Bożej do auta. 

Ksiądz proboszcz tak, jak wielu w Europie, wpisał swoją parafię – weź Maryjo  Wniebowzięta naszą parafię pod swój macierzyński płaszcz.
Obraz Matki Bożej wciąż pielgrzymuje po Polsce tam gdzie ks. Jarosław głosi rekolekcje, odprawia nabożeństwa, min. w Miętustwie, w Gomunicach, w Jędrzejowie…. W każdym miejscu, od początku Wielkiego Postu, dzieci przygotowują serca z własnym imieniem i wpisaną wdzięcznością do Jana Pawła oraz prośbą, intencją do Niego. Ludzie składają kwiaty, których płatki pojadą do Rzymu razem z serduszkami. Płatki kwiatów będą sypane na ulicach Wiecznego Miasta gdy będzie niesiony obraz Matki Bożej Wniebowziętej 27 kwietnia w uroczystej procesji od Placu Weneckiego do Bazyliki s. Nicola in Carcere gdzie o 20-ej będzie odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna, w której uczestniczyć będą min. członkowie nowo powstałego Stowarzyszenia Jana Pawła II – Totus Tuus, które zakłada ks. Jarosław, w niektórych miastach we Włoszech. Każdy członek Stowarzyszenia złoży przyrzeczenie odmówienia liturgii godzin do św. Jana Pawła II oraz głoszenia Jego kultu.

Z powodu konieczności przygotowań do kanonizacji ksiądz Jarosław Cielecki musiał wcześniej wrócić do Rzymu dlatego spotkanie modlitewne w Konstancinie nie odbędzie się.

W drodze do Rzymu przed obrazem modlić się będą mieszkańcy Padwy i okolicznych miejscowości i także oni złożą od siebie serduszka i kwiaty. Przez czas Wielkiego Tygodnia i oczekiwania na kanonizację Bł. Jana Pawła II obraz będzie wystawiony w Bazylice s. Nicola in Carcere.

PS Dziękuję