piątek, 25 kwietnia 2014

Dziękczynienie za kanonizację

Sercem i pamięcią w modlitwie obejmuję wszystkich, których spotkałem na pielgrzymim szlaku, grupy modlitewne św. O. Charbela w Polsce i Europie.

Proszę za wami w tych dniach, gdy tysiącami przybywają do Rzymu pielgrzymi z różnych stron świata, gdy mamy gorące serca i gorące, słoneczne dni. Dziś odprawiałem ostatnią Mszę św. przy grobie Błogosławionego Jana Pawła II prosząc za Was wszystkich. 
Jestem w trakcie przygotowań uroczystego dziękczynienia, które rozpoczniemy w niedzielę o godz.19.00 w kościele polskim św. Stanisława w Rzymie, gdzie wielokrotnie był Jan Paweł II jako biskup i kardynał. Kościół ten osobiście odwiedzi papież Franciszek w dniu 4 maja, odprawi Mszę św. i spotka się z Polakami. Z tego kościoła po południu 27 kwietnia wyruszy obraz Matki Bożej Wniebowziętej w asyście wizerunków św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII namalowanych w mieście Vicenza, które zostaną poświęcone w dniu kanonizacji na Placu św. Piotra. W procesji będzie niesiona łaskami słynąca kopia niegowickiego obrazu Matki Bożej Wniebowziętej, portrety świętych papieży oraz relikwie św. Jana Pawła II i innych świętych.

Przed rozpoczęciem procesji odmówimy tajemnice światła różańca świętego, potem z pieśniami i modlitwą różańcową przejdziemy ulicami centrum Rzymu do Bazyliki s. Nicola in Carcere, gdzie rozpocznie się Msza św., której będę przewodniczył i wygłoszę homilię.

Podczas procesji będą niesione serduszka, jakie złożyły polskie i włoskie dzieci oraz rodziny, w trakcie przygotowań do kanonizacji, na nabożeństwach w różnych miejscach Polski i Włoch, min. w Rzymie, Neapolu i Kalabrii. Serca podpisane imionami, prośbami do św. Jana Pawła II zostały upięte w specjalne rzędy i tak będą niesione przed wizerunkiem Matki Bożej. Przed wejściem do bazyliki będą sypane płatki kwiatów przywiezione z polskiej ziemi. Podczas Mszy św. sprawowanej w języku włosko-polskim, w darach ofiarnych zostaną przyniesione, upieczone specjalnie na tą uroczystość chleby, które zostaną pobłogosławione po Komunii św. i uczestnicy będą mogli zabrać po kawałku do swoich domów.

W przesłaniu jednego ze świętych, którego bardzo czcił Jan Paweł II, św. Brata Alberta Chmielowskiego, znajdujemy słowa, które często mówił: „ Bądźcie dobrzy jak chleb, jeden dla drugiego ’’. Na zakończenie Włosi zebrani w bazylice odśpiewają wraz z obecnymi tam Polakami pieśń Czarna Madonna. Przy tej pieśni zostanie przeniesiony obraz Matki Bożej i portrety świętych papieży do kaplicy bocznej i tam będzie można modlić się. Obraz pozostanie w kaplicy do poniedziałku do późnych godzin nocnych. 28 kwietnia o godz. 18.30 rozpocznie się różaniec i Msza święta. Po Mszy św. zostanie odprowadzony wizerunek do wyjściowych drzwi bazyliki. Obraz pojedzie w pielgrzymce dziękczynnej do innych miejsc, w których będziemy dziękować Matce Bożej za św. Jana Pawła II i Jana XXIII.

Fotografie i filmy z uroczystości będzie można obejrzeć na powstającej stronie internetowej www.padrejarek.pl

Powiedzcie bliskim, znajomym – niedziela 27 kwietnia, godz. 19.00 kościół św. Stanisława w Rzymie via Botteghe Oscure nr 15 godz. 19 blisko Placu Weneckiego.

Procesja dotrze do bazyliki san Nocola in Carcere nr 46 około 19.45 gdzie rozpocznie się MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA. 

Przekazał ks Jarosław Cielecki z Rzymu 

*Mszy Św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Jarosław Cielecki, który pochodzi z parafii Niegowić, gdzie wikariuszem był ks. Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Ksiądz Cielecki od wielu lat pracuje w Rzymie, współpracuje z polską i włoską prasą, radiem i telewizją, jest autorem książek, filmów. 

Wielokrotnie jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI wchodząc w skład Volo Papale.

*Modlitwę różańcową przed Mszą Św. poprowadzi rektor kościoła polskiego, wieloletni współpracownik papieża Benedykta XVI, ks. prałat Antonio Silvestrelli. 

*Wiele duchowieństwa z Polski i księży pracujących poza granicami Ojczyzny zapowiedziało swój udział we wspólnej modlitwie.


PS Dziękuję :)