sobota, 24 sierpnia 2013

Objawienie Maryi jednoczy wyznawców różnych religii w Izraelu

Vicka Ivankovic-Mijatovic – widząca z Medjugoria pielgrzymuje obecnie po Ziemi Świętej. W środę (21 sierpnia 2013) wraz z towarzyszącymi jej 550 uczestnikami pierwszej pielgrzymki ruchu Maranatha odwiedziła miejsca święte położone nad Jeziorem Galilejskim. Pielgrzymi byli na Górze Błogosławieństw(Mt 5, 1-12), oraz w miejscu gdzie Pan Jezus powołał Piotra, Andrzeja, Jana i Jakuba (Mt 4, 18-22) i tam gdzie Piotr otrzymał władzę pasterską (J 21, 15-19).


Po środowym objawieniu Vicki Ivankovic-Mijatovic nastąpiła Msza Święta, w której uczestniczyli chrześcijanie, żydzi i muzułmanie. Mszę Świętą koncelebrowali wszyscy biskupi Galilei, oraz księża katoliccy wraz z duchownymi Kościołów Wschodnich. Organizatorzy szacują, że w uroczystości wzięło udział 13.000 osób.


Mszę Świętą koncelebrowali wszyscy biskupi Galilei,
 oraz księża katoliccy wraz z duchownymi
 Kościołów Wschodnich
„Mnóstwo osób płakało z radości. Płakali z powodu łaski, której doświadczyli. Zgromadzeni z uwagą i wzruszeniem wysłuchali orędzia z Medjugoria. Bardzo wiele osób przystąpiło do spowiedzi. Co więcej, spotkanie przyciągnęło tysiące młodych .” – mówił jeden z uczestników po objawieniu, które miało miejsce 21 sierpnia 2013 r. w Mealii.

Tele Lumiere - libańska stacja TV prowadziła bezpośrednią transmisję objawienia w Mealii, miejsca, w którym zgromadzili się przedstawiciele trzech religii na co dzień skłóconych ze sobą.

Organizatorzy szacują, że w uroczystości wzięło
udział 13.000 osób.

"W spotkaniu wzięło udział wielu muzułmanów, a nawet członków armii izraelskiej. Ich wzruszenie było tak duże, że nie potrafili ukryć łez szczęścia . W tym miejscu, tego dnia nieważne bowiem było pochodzenie etniczne czy religijne, wszyscy czuli się szczęśliwi.”

Niesamowitą była chwila, gdy jedna z muzułmanek przyniosła swoje chore dziecko do Vicki prosząc ją o modlitwę wstawienniczą.
Uczestniczący w objawieniu odczuwali obecność Ducha Świętego, doświadczali Jego mocy, dlatego to spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci. Pobożność ludzi zamieszkujących tereny Galilei jest słaba, toteż wielu obecnych po raz pierwszy widziało tak ogromną manifestację modlitwy i wiary.

Widząca Vicka Ivankovic-Mijatovic powiedziała, że Matka Boża była szczęśliwa, widząc tak wielu ludzi, którzy przyszli na spotkanie z Nią. Niepokalana modliła się za zgromadzonych, pobłogosławiła ich i poprosiła uczestników o modlitwę za Kościół w Galilei.

W czwartek (22 sierpnia 2013) Vicka Ivankovic-Mijatovic spotka się z arcybiskupem Fouadem Twal łacińskim patriarchą Jerozolimy. Czwartkowe objawienie będzie miało miejsce w Ogrodzie Getsemani i uczestniczyć w nim będą pielgrzymi Ruchu Maranatha.

Źródło: medjugorjetoday.tv (Jacob Marschner)
PS Tłumaczenie z języka angielskiego. Bardzo dziękuję:)