poniedziałek, 5 sierpnia 2013

23 rocznica objawień Matki Bożej w Litmanovej (Słowacja)

Parafia Litmanova znana jest głównie z objawień na Górze Zvir, 3 km od miejscowości, w pobliżu granicy z Polską.

Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom, wówczas 11-letniej Ivetce Korcakovej i 12 letniej Katarzynie Ceselkowej w małej chatce (w majdanie), która do dzisiaj stoi na polanie otoczonej przepięknym lasem. Maryja siedziała na ławeczce. Dziewczynkom przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie.
Tak wygląda dziś Kaplica objawień Matki Bożej (5 sierpnia 2013)`

Życzyła sobie, by dziewczynki i inni ludzie regularnie przychodzili tam by się modlić. Objawienia trwały od 5 sierpnia 1990r do 6 sierpnia 1995r co miesiąc, w niedzielę po pierwszym piątku miesiąca. Podczas ostatniego objawienia Matka Boska powiedziała, że już nie będzie się objawiać, lecz pozostanie na Górze Zvir zawsze obecna.
Widząca prowadzi modlitwę różańcową - 5 sierpnia 2013
6 sierpnia 2004r miejsce to zostało ustanowione przez abp Jana Babiaka z Preszowa na Słowacji, jako Miejsce modlitwy i Kaplica objawień Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny
Msza św. - 5 sierpnia 2013
7 sierpnia 2008r. Kaplica Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z całym areałem i źródłem na Górze Zvir została awansowana i ogłoszona przez abp Jana Babiaka, Greckokatolickim Sanktuarium Maryjnym


Wnętrze Kaplicy objawień -5 sierpnia 2013r

8 sierpnia 2010r. przy okazji odpustu, został upubliczniony dekret o ustanowieniu więzi pokrewieństwa duchowego mariańskiego miejsca pielgrzymkowego na Górze Zvir z papieską bazyliką Santa Maria Maggiore w Rzymie, która jest pierwszą i główną katedrą mariacką na świecie. Penicentjaria Apostolska w Rzymie udzieliła temu miejscu pielgrzymkowemu przywileju odpustów zupełnych, takich jakie ma bazylika Santa Maria Maggiore.
:) ďakujem