sobota, 11 maja 2013

MŚ 2014. Chorwaccy piłkarze będą trenować w... Medziugorje


Każdego roku tysiące pielgrzymów zdążają do sanktuarium w Medziugorje. Nieoczekiwanie właśnie tam krótkie zgrupowanie przed jednym z najważniejszych meczów w eliminacjach MŚ będą mieli piłkarze reprezentacji Chorwacji. (…)
Jej trenerzy zdecydowali, że przed spotkaniem ze Szkocją, być może kluczowym w walce o pierwsze miejsce w grupie A eliminacji mistrzostw świata 2014, zespół trenować będzie w raczej już dość gwarnej o tej porze roku miejscowości Medziugorje.

fot: Index.hr
Chorwaccy piłkarze trenować będą w niezwykłym miejscu od 27 maja do 2 czerwca. Pobyt w Medziugorje ma im pomóc w pokonaniu 7 czerwca w Zagrzebiu Szkotów i jednoczesnym zdystansowaniu Belgów (grają tego samego dnia w Brukseli z Serbami), z którymi walczą o wyjazd na mundial do Brazylii. Obie drużyny zgromadziły dotychczas po 16 punktów. Trzecia, ale z dużą stratą, jest Serbia.
W ubiegłym roku w sanktuarium w Medziugorje przebywali m.in. słynny argentyński zawodnik Barcelony Lionel Messi, a także włoski trener Manchesteru City Roberto Mancini i jego rodak, bramkarz Juventusu Turyn Gianluigi Buffon.

źródło: sport.pl

fot:PIXSELL
Trener chorwackiej drużyny piłkarskiej Igor Štimac wielokrotnie przyjeżdżał, aby odwiedzić Sanktuarium Maryjne w Medziugorje. Był w Medziugorje dwa razy przed rozpoczęciem kwalifikacji, a następnie we wrześniu ubiegłego roku, a podobno również przed meczem z Serbią w Zagrzebiu. Jak podaje chorwacka prasa Igor Štimac podczas każdego meczu trzyma różaniec w ręku