piątek, 1 listopada 2013

Każdej duszy potrzebna jest modlitwa i łaska, by dotarła do Boga i Bożej miłości

   „ Drogie dzieci! Dzisiaj pragnę wezwać was, byście codziennie modlili się za dusze w czyśćcu cierpiące. Każdej duszy potrzebna jest modlitwa i łaska, by dotarła do Boga i Bożej miłości. Poprzez to i wy, drogie dzieci, zyskujecie nowych sprzymierzeńców, którzy pomogą wam zrozumieć, że w życiu żadne sprawy nie powinny być dla was ważne, jedynie niebo jest tym, za czym należy tęsknić. Dlatego, drogie dzieci, módlcie się bezustannie, byście mogli pomóc i sobie i innym, którym modlitwa przyniesie radość. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Matka Boża w Medziugorje, 6 listopada 1986


2 listopada Kościół katolicki wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu.

Widząca Vicka, która wraz z Jakovem została zabrana przez Matkę Bożą do czyśćca* tak opisuje to, co tam zobaczyła:
"Po raju Gospa pokazała nam czyściec. Jest to mroczne miejsce i prawie nic nie mogliśmy zobaczyć, bo wszędzie pełno było gęstego dymu o barwie popiołu. Czuliśmy, że jest tam bardzo dużo ludzi, ale twarzy nie dało się rozróżnić z powodu tego dymu. Ale słyszeliśmy ich jęki i krzyki. Dużo ich tam jest i bardzo cierpią. Słyszeliśmy także takie odgłosy, jakby ludzie się bili. Gospa powiedziała do nas:
- „Zobaczcie, jak ci ludzie cierpią! Czekają na wasze modlitwy, by móc pójść do nieba.”
Potem Gospa opowiedziała nam trochę więcej o czyśćcu. Zdumiało nas to, że w czyśćcu przebywa wiele osób poświęconych Bogu, zakonnic, a nawet kapłanów. Zapytałam Gospę, jak to możliwe, by osoby poświęcone znalazły się w czyśćcu. Gospa odpowiedziała:
fot: Marco Piagentini
„Tak, te osoby poświęciły się Bogu. Ale w ich życiu nie było miłości. Dlatego poszły do czyśćca". (…)
… Na tę chwilę Gospa udzieliła nam szczególnej siły. Bez tej siły nie moglibyśmy tego znieść, bo to co innego myśleć o czyśćcu, a co innego oglądać czyściec! Dziś odczuwam wielki smutek, kiedy myślę o tych duszach, które cierpią i modlę się za nie, bo przecież chciałabym, żeby wszystkie poszły do nieba. Jednak w tamtej chwili odczuliśmy tę nieziemską, daną nam siłę. Była to siła dana wyłącznie na tę okoliczność.**
Vicka Ivanković-Mijatović

PS Cytat pochodzi z książki s. Emmanuel Maillard „Medjugorie lata 90”
*Widzący z Medziugorje, Vicka i Jakov zostali fizycznie zabrani przez Matkę Bożą do raju, czyśćca i piekła.
** Vicka udzieliła tej odpowiedzi na pytanie s. Emmanuel: Vicka, czy odczułaś w sobie cierpienia tych ludzi, tak samo, jak odczułaś szczęście wybrańców w niebie?
PS2 Zachęcam do przeczytania świadectwa „Modlitwa za dusze czyśćcowe” <przeczytaj>