sobota, 12 października 2013

Z Medziugorje do Rzymu

Z parafii św. Jakuba w Medziugorju 35 osób odpowiedziało na zaproszenie Ojca Świętego Franciszka, aby uczestniczyć w Dniach Maryjnych w Rzymie

W czwartek 10 października po godzinie 15-tej 35 osób z parafii św. Jakuba w Medziugorju, wśród których są Przewodniczący Lokalnych Urzędów Administracyjnych Medziugorje i Bijakovići, udali się do Rzymu, gdzie na zaproszenie Ojca Świętego Franciszka wezmą udział u uroczystościach Maryjnych, które odbędą się 12 i 13 października w Watykanie pod hasłem „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła!” To po raz pierwszy zdarzyło się, że Watykan oficjalnie zaprosił Medziugorje, jako Sanktuarium Królowej Pokoju, do uczestniczenia w uroczystościach poświęconych Najświętszej Maryi Pannie.

-Ojcu Świętemu Franciszkowi wieziemy okazjonalne dary z parafii św. Jakuba w Medziugorju i czekamy na spotkanie z Nim z wielką niecierpliwością. Ten wyjazd dodaje nam otuchy i ma wielkie znaczenie dla parafii Medziugorje. W Rzymie pozostaniemy do wtorku – poinformował nas krótko Dragan Vasilj, Przwodniczący Lokalnego Urzędu Administracyjnego Medziugorje. Razem z parafianami do Rzymu udaje się również o.Marinko Šakota - proboszcz parafii Medeziugorje.

Życzymy im szczęśliwej podróży


źródło: Brotnio.info

PS Tłumaczenie z języka chorwackiego. Dziękuję