sobota, 12 maja 2012

Jak dobrze razem

Drodzy Przyjaciele
Z  serca dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej za ten piękny majowy czas przeżyty razem w Medziugorju.
Szczególne podziękowania dla proboszcza parafii św.Jakuba w Medziugorju, o.Petara Vlasića oraz o.Miljenko, o.Danko i o.Svetrozara za otwartość, wielkie serca i pozytywne odpowiedzi na kierowane prośby.
Bardzo dziękujemy zaproszonemu gościowi, ks. dr Tomaszowi Sewerynowi  za czas poświęcony, trudy zaskakująco pokomplikowanej  podróży zniesione, a zwłaszcza za dar Słowa, treści nam przekazane, którymi nas ubogacił.
Grupa śpiewająca w takim składzie od 2 dni zrobiła bardzo dobrą robotę. Im też pięknie dziękujemy.
Serdecznie dziękujemy przewodnikom grup za dostosowanie ich programów pielgrzymek i obecność z pielgrzymami  na wspólnej modlitwie. Siostry posługujące w kościele były zaskoczone aż  taką ilością Polaków.
Pragnęliśmy jak najpiękniej uczcić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nie wszystko co zaplanowane doszło do skutku. To był pierwszy krok, najtrudniejszy jak zawsze. W tym czasie Niebo wyraźnie nam pomagało, dar pokoju był mocno odczuwany.
Matka Boża w orędziach prosi aby modlić się razem.
Jak dobrze było nam razem modlić się, jak bardzo pragnęliśmy przedłużyć te chwile wyśpiewując kolejne pieśni po zakończeniu Mszy św.
 „Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących” Dzieje Ap. 4,32
Zrobiliśmy krok. Czy za rok uczynimy kolejny ? Zapraszamy do współpracy. Wszystko zawierzmy Matce Bożej

O Maryjo, Królowo nasza, weź w opiekę Swoją
nas. Niech nas odtąd nic nie przestrasza, Twierdzą,
Mocą bądź nam w każdy czas.

 Polska Oaza w Medziugorju
PS Dziękuję :)