wtorek, 15 lutego 2011

Uwaga fałszywe orędzie!

Od kilku lat poprzez Internet i sms-y jest rozsyłane fałszywe orędzie. Rzekomo to orędzie miał otrzymać widzący Ivan od Matki Bożej. Tekst tego fałszywego orędzia rozpoczyna się od słów:

„Pilne posłanie od Matki Bożej dla Ivana w Medjugorje. Wojna na Bliskim Wschodzie stanie się groźniejsza i rozprzestrzeni się na cały świat…
JEST TO KŁAMSTWO NIGDY MATKA BOŻA NIE DAŁA TAKIEGO ORĘDZIA W MEDZIUGORJE !!!
Kochani, jeżeli otrzymacie to fałszywe orędzie to proszę odpiszcie do osób, które wam to przysłały, aby zaprzestały go rozsyłać!

Ze smutkiem odkryłem, że to fałszywe orędzie zostało umieszczone na stronie: jezuici.pl. Przykre jest to, że autor czyni to nie zadając sobie nawet trudu żeby sprawdzić czy to orędzie jest prawdziwe. Można to sprawdzić wchodząc chociażby na oficjalną stronę parafii Medziugorje. Dlatego upewnijmy się czy to, co wysyłamy jest wiarygodne. Autor na podstawie tego fałszywego orędzia poddaje w wątpliwość objawienia Matki Bożej w Medziugorje. Zapominając przy tym poinformować czytelników o tym, że 17 marca 2010r. została powołana przez Kongregację Nauki Wiary - Międzynarodowa Komisja w sprawie Medziugorja. Artykuł ukazał się 10 lutego, 2011 więc minęło prawie 11 miesięcy od dnia powołania Komisji. Mam nadzieję, że pominięcie tego faktu wynika z braku wiedzy autora a nie świadomej próby manipulacji czytelnikami.
Od momentu powołania Komisji to Stolica Apostolska a nie biskup miejsca orzeknie o prawdziwości lub nie objawień Matki Bożej w Medziugorje. Wypowiedzi biskupa Mostaru są tylko jego prywatną opinią a nie orzeczeniem Kościoła.