piątek, 9 lutego 2018

Wąwolnica

Sanktuarium (Kaplica) Matki Bożej Kębelskiej.

MKR: W żadnym miejscu w Polsce nie ma tylu cudów Matki Bożej, co tutaj!


Swego czasu, podczas jednej z wizyt w Wąwolnicy, ówczesny kustosz i przeor Jasnej Góry o. Teofil Krauze stwierdził w rozmowie z ks. Janem Pęziołem, że według niego „w żadnym miejscu w Polsce nie ma tylu cudów Matki Bożej, co tutaj”. Takie słowa wypowiedziane przez kustosza Jasnej Góry, mają swoją wymowę i rangę ważnego świadectwa, potwierdzającego wyjątkowość tego miejsca. Wielka liczba łask, jakie otrzymują czciciele Matki Bożej w tym miejscu, świadczy o tym, że sanktuarium w Wąwolnicy jest miejscem, które Matka Boża wybrała i w cudownej figurze Matki Bożej Kębelskiej przebywa tu już 738 lat.Wąwolnicę koło Lublina odwiedziła Malwina Szymańska. O łaskach i cudach, które wyprosili Ci, którzy modlili się przed obrazem Matki Bożej Kębelskiej opowiedział jej ks. Jan Pęzioł, który od 1979 r. prowadzi księgę łask, uzyskanych za przyczyną Matki Bożej Kębelskiej.
http://radioniepokalanow.pl/mkr-modlitewne-kolo-ratunkowe/

WąwolnicaZa pomoc w przygotowaniu audycji dziękujemy Wydawnictwu Magdalenium, wydawcy książki księdza Jana Pęzioła: „Ja tu jestem. Cudowne dowody miłości Matki Bożej w świadectwach wiernych.”
Fot. Piotr Szymański, Kościół parafialny – Bazylika Mniejsza (z czerwonej cegły) oraz Sanktuarium (Kaplica) Matki Bożej Kębelskiej.


Wąwolnica
MKR: W żadnym miejscu w Polsce nie ma tylu cudów Matki Bożej, co tutaj!
Swego czasu, podczas jednej z wizyt w Wąwolnicy, ówczesny kustosz i przeor Jasnej Góry o. Teofil Krauze stwierdził w rozmowie z ks. Janem Pęziołem, że według niego „w żadnym miejscu w Polsce nie ma tylu cudów Matki Bożej, co tutaj”. Takie słowa wypowiedziane przez kustosza Jasnej Góry, mają swoją wymowę i rangę ważnego świadectwa, potwierdzającego wyjątkowość tego miejsca. Wielka liczba łask, jakie otrzymują czciciele Matki Bożej w tym miejscu, świadczy o tym, że sanktuarium w Wąwolnicy jest miejscem, które Matka Boża wybrała i w cudownej figurze Matki Bożej Kębelskiej przebywa tu już 738 lat.
Wąwolnicę koło Lublina odwiedziła Malwina Szymańska. O łaskach i cudach, które wyprosili Ci, którzy modlili się przed obrazem Matki Bożej Kębelskiej opowiedział jej ks. Jan Pęzioł, który od 1979 r. prowadzi księgę łask, uzyskanych za przyczyną Matki Bożej Kębelskiej.
Rozmowy można będzie wysłuchać w ramach najbliższej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe.

Audycji archiwalnych możesz posłuchać TUTAJ
Za pomoc w przygotowaniu audycji dziękujemy Wydawnictwu Magdalenium, wydawcy książki księdza Jana Pęzioła: „Ja tu jestem. Cudowne dowody miłości Matki Bożej w świadectwach wiernych.”


Fot. Piotr Szymański, Kościół parafialny – Bazylika Mniejsza (z czerwonej cegły) oraz Sanktuarium (Kaplica) Matki Bożej Kębelskiej.


źródło
http://radioniepokalanow.pl