piątek, 9 lutego 2018

Louders

POSŁUCHAJ: Wincenty Łaszewski o objawieniach w Lourdes i św. Maksymilianie 
9 lutego 2018

Maryja, Św. Maksymilian, Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski


11 lutego 2018 r. mija dokładnie 160 lat od pierwszego objawienia Matki Bożej w Lourdes. 11 lutego 1858 r. Bernadetta Soubirous wraz z siostrą i przyjaciółką udała się w pobliże Starej Skały – Massabielle – na poszukiwanie suchych gałęzi, aby rozpalić ogień w domu. Gdy dziewczyna została sama, usłyszała dziwny dźwięk podobny do szumu wiatru i zobaczyła światłość, z której wyłoniła się postać „Pięknej Pani” z różańcem w ręku. Odtąd objawienia powtarzały się. Maryja przedstawiła się jako „Niepokalane Poczęcie” i wzywała do pokuty. To właśnie pod tym imieniem czcił Maryję św. Maksymilian Kolbe, założyciel Niepokalanowa i Radia Niepokalanów.
Tuż przed 160 r. rocznicą objawień w Lourdes zapraszamy do wysłuchania pięknej konferencji dr Wincentego Łaszewskiego na temat Matki Bożej, która objawiała się w Lourdes. W historii tej pojawia się także św. Maksymilian.
Konferencja została wygłoszona podczas styczniowego spotkania „Oddaj się Maryi” w Niepokalanowie. Spotkania te odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w sali św. Bonawentury za Bazyliką w Niepokalanowie.