piątek, 16 lutego 2018

Milion turystów w 2017r.

Milion turystów w 2017r.


W ubiegłym roku Medziugorje odwiedziło milion turystów z ponad stu krajów
Medjugorje, jedno z najsławniejszych miejsc pielgrzymek rzymskokatolickich na świecie, w ubiegłym roku odwiedziło około miliona turystów z ponad stu krajów świata ...
W ubiegłym roku Medziugorje odwiedziło milion turystów z ponad stu krajów
Medjugorje, jedno z najsławniejszych miejsc pielgrzymek rzymskokatolickich na świecie, w ubiegłym roku odwiedziło je około miliona turystów z ponad stu krajów świata ...
.. powiedział Feni Željko Vasilj, szef Biura Turystyki w Medziugorju.
Ocenił, że 70 procent tych liczb było tzw. gości stacjonujących, tj. gości przebywających w Medziugorju przez dwa, trzy lub więcej dni, a jednodniowi goście, zwłaszcza w miesiącach letnich, odwiedzają tąMaryjną świątynię na półdniowe lub dzienne wycieczki.
Mówiąc o wynikach turystycznych w ciągu ostatniego roku, Vasilj powiedział, że rok 2017 dla Medjugorje był normalnym rokiem, który nie różnił się zbytnio od poprzednich.
- W okolicach świąt wielkanocnych w Medziugorju rozpoczyna się nowy sezon i mamy nadzieję, że w tym roku zapadną podobne wyniki jak w ubiegłych latach - powiedział Vasilj.
Podkreślił, że główny sezon turystyczny rozpoczyna się 1 kwietnia i trwa do 30 października, a to jest cichszy okres między nimi.
Większość gości w Medziugorju pochodzi z Włoch, podczas gdy w ostatnich latach rośnie liczba Polaków.
przeciętne goście przebywają w Medziugorju  około 3,5 dnia, zgodnie z danymi Biura Turystyki w Medziugorju.
Medjugorje jest jednym z najsłynniejszych miejsc pielgrzymek rzymskokatolickich na świecie. Stało się znane dzięki objawieniom Maryi Panny, które rozpoczęły się w 1981 r., Po których zaczęła się rozwijać turystyka religijna.
Odtąd jest to miejsce Hercegowinie, wraz z Sarajewem i Mostarem, jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w BiH.