wtorek, 28 stycznia 2014

II Festiwal Młodych w Hondurasie

W dniach 23 do 25 stycznia w Hondurasie odbył się drugi Festiwal Młodych wzorowany na „Mladifeście” z Medziugorja. Pomysł, aby w Danli zorganizować Festiwal dla Młodzieży taki, jak co roku odbywa się w Medziugorju zrodził się kilka lat temu, kiedy to miejsce odwiedził wikariusz parafialny z Medziugorja.

Do Danli przybyli młodzi ludzie, z co najmniej 11 krajów; Panamy, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Gwatemali, Salwadoru, Nikaragui, Hiszpanii, Kostaryki, Kolumbii, Stanów Zjednoczonych i Meksyku.


Organizatorem Festiwalu po raz drugi był Katolicki Uniwersytet Hondurasu - Uniwersytet Królowej Pokoju. Na terenie kampusu uniwersyteckiego znajduje się replika parafii św. Jakuba z Medziugorje. Kilka lat temu został wybudowany tam kościół pw. św. Jakuba na wzór kościoła z Medziugorja, który decyzją miejscowego arcybiskupa ma status sanktuarium. Na placu przed kościołem znajduje się figura Matki Bożej Królowej Pokoju.

Podobieństwo Danli z Medziugorje nie kończy się na tym. Na pobliskim wzgórzu (na wzór Podbrdo) otaczającym kampus znajdują się stacje tajemnic różańcowych. Na szczycie obok znajduje się poświęcona w ubiegłym roku, replika Krzyża Medziugorskiego.

Przeczytaj <więcej>