piątek, 18 stycznia 2013

Vicka weźmie udział w międzynarodowej pielgrzymce do Ziemi Świętej


Vicka weźmie udział w międzynarodowej pielgrzymce do Ziemi Świętej w intencji uzdrowienia ludzkości od dnia 19 do 27 sierpnia 2013 roku.
... Pielgrzymka będzie zorganizowana przez Maranatha, międzynarodowy ekumeniczny ruch modlitewny w intencji uzdrowienia ludzkości, którym kieruje belgijski arcybiskup  André-Joseph Léonard.

 
W pielgrzymce może wziąć  udział każdy i jest skierowana do chrześcijan bez względu czy są to Katolicy, Prawosławni, Protestanci czy Anglikanie.
Najlepszym sposobem wzięcia udział w tym projekcie jest: Przybycie i zobaczenie.

Vicka potwierdziła również swoja obecność na pielgrzymce. W wywiadzie z koordynatorem Sabriną Covic Radojičić ,Vicka wyjaśnia tego powód, na początku kierując słowa podzięki dla abp Léonarda.


W sobotę 9 marca 2013 zostanie zorganizowany przez Maranatha dzień modlitw w Brukseli. Nie wiadomo, czy Vicka będzie w tym dniu obecna, ale na pewno warto zanotować ten dzień w kalendarzu.
Organizatorzy oczekują, że w sierpniowej pielgrzymce do Ziemi Świętej wezmą udział ludzie z całego świata. Nadeszły już zgłoszenia z więcej niż 10 krajów Europy, z Ameryki Płn. i Płd. Wielu księży, biskupów i arcybiskupów a nawet kilku kardynałów wykazało zainteresowanie.

Ojciec Petar Ljubicic, ksiądz, który ma  ogłosić tajemnice widzącej Mirjany... zapisał się jako jeden z pierwszych. Przygotowania do pielgrzymki są już w zaawansowanym stadium. Został przygotowany wielki ekran wideo, na którym będzie można dobrze wiedzieć Vickę. Objawienia Vicki będą filmowane i tłumaczone z włoskiego na arabski i hebrajski.
Wierzymy, że przyjadą ludzie z całego świata, mówi Sabrina Covic Radojičić. Każdego zapraszamy aby odpowiedział na wezwanie MATKI BOSKIEJ poprzez post o chlebie i wodzie oraz modlitwę w czasie tych dni pielgrzymki. Wiemy, że ludzie dobrej woli z innych wyznań  przyłącza się do nas - kończy Sabrina.

z niederlandzkiego tłumaczyla: Beata Eijkelenboom
Dziękuję!

PS W pielgrzymce będzie uczestniczyć widząca Vicka Ivanković-Mijatović. Vicka do dnia dzisiejszego ma codzienne objawienia Matki Bożej. Jeśli Niebo pozwoli to w tych dniach Gospa będzie się ukazywać Widzącej w czasie spotkań modlitewnych zorganizowanych w ważnych dla nas chrześcijan miejscach Ziemi Świętej!


                                                                         **************

W poniższym filmie opowiada abp Léonard  więcej o tym wydarzeniu i pięknie mówi o Medziugorje.


film z Abp Léonardem <zobacz>

Maranatha, zaproszenie do Ziemi Świętej -ponieważ możemy razem pracować nad uzdrowieniem naszego własnego serca.
Maranatha "Przyjdź, Panie Jezu"'

Modlitwa uzdrowienia z Ziemi Świętej od poniedziałku 19 do wtorku 27 sierpnia 2013 roku.

MARANATHA?
To jest modlitwa i projekt.
Maranatha jest modlitwa ,która znajdujemy w Biblii , w języku greckim, w Apokalipsie. Maranatha po aramejsku znaczy PANIE PRZYJDZ. Jest to też ostatnia modlitwa w Biblii :

"PRZYJDŹ PANIE JEZU"
To zdanie dotyka mnie szczególnie, dlatego chciałem nadać je temu projektowi, ponieważ zakładam, że będziemy razem się modlić o uzdrowienie ludzkich serc. Prorok Jeremiasz powiedział: Nie ma nic bardziej nierzetelnego i niepoprawnego niż serce. Zapytuje samego siebie co by powiedział prorok Jeremiasz dzisiaj, gdyby zobaczył serca współczesnych ludzi i stan dzisiejszej ludzkości?

KTO?
Ten pomysł pochodzi od kobiety pochodzenia chorwackiego, która wykonuje kawał dobrej roboty w Medziugorje. Medziugorje jest miejscem łaski na ziemi ,które jest bardzo ważne. Kościół nie wypowiedział się jeszcze o tej nadprzyrodzonej rzeczywistości objawień w Medziugorje. Jedno jest pewne, że jest to miejsce gdzie dzieje się bardzo wiele i gdzie MARYJA w każdym przypadku przemienia ludzkie serca. Ile ludzi zna duchowe uzdrowienia z Medziugorje? Ile młodzieży odnalazło tutaj wiarę lub poczuło powołanie? Ile ludzi odnalazło wartość postu?

Wielu ludzi odkryło dzięki Medziugorje sakrament pojednania, spowiedź, przebaczenie oraz modlitwę rodzinna. Medziugorje jest ważnym miejscem... czymś jakby przedłużeniem Fatimy. Obydwa te miejsca maja cos co my nazywamy w teologii – eschatologia. Jest to naukowe pojęcie opisujące wyniki ludzkości.
CO?
To jest projekt modlitewny
Do tego celu przygotowaliśmy nowennę, która jest już dostępna. Jest też różaniec Maranatha z intencjami uzdrowienia ludzkich serc, które poruszają wiele aspektów. Wszystko to uwidoczni się w pierwszej pielgrzymce i wierze, że odbędzie się ona w sierpniu 2013 do Ziemi Świętej.

DLACZEGO ZIEMIA SWIETA?
Ponieważ jest to nasza kołyska, jest to żłóbek chrześcijańskiej wiary. To będzie ekumeniczna pielgrzymka chrześcijan różnych wyznań. Jest to miejsce naszego narodzenia i jednocześnie sposób wzajemnego wspierania się i pomocy naszych chrześcijan-braci i sióstr, dla których życie w Ziemi Świętej nie jest łatwe. I tam gdzie się narodziliśmy, tam chcemy razem się modlić, pościć, spotykać się i angażować w solidarność z nimi ponieważ razem możemy pracować nad uzdrowieniem naszych serc i uzdrowieniem ludzkości.
To będą trzy dni modlitw, interwencji i postu dla uzdrowienia ludzkości.

DLACZEGO?
Dzisiejsze czasy są konfrontacją zapędzania się w wiele ślepych zaułków, wielu znaków zapytania??? o przyszłość  Europy, o kraje dotknięte suszą, o przemoc ,o integracje różnych grup i wypaczenia etniczne, o przyszłość naszej planety oraz jej ekologiczna przyszłość. Jest tyle wyzwań dla człowieka, że czasami czujemy się w nich pogrzebani, ale jesteśmy przekonani, że rozwiązanie tego leży w centrum nawrócenia serca.

DLA KOGO?
Zwracamy się do chrześcijan, prawosławnych, katolików, protestantów czy anglikanów. Nie będzie to francusko-belgijskie przedsięwzięcie ale projekt bardziej przestronny, bardziej międzynarodowy, więc będzie rozmowa w wielu językach. Jest to projekt ekumeniczny, nie skierowany do jednostek czy jakiejś wybranej publiczności.

POWOD ABY PRZYBYC
Użyje trzech słów ,których użył JEZUS w ewangelii św. Jana. Gdy pierwsi apostołowie szli za Nim pytali się siebie :

Kim On jest?
Czy warto za Nim iść?

i zapytali Go: Nauczycielu, gdzie mieszkasz?

Jezus nie dał im adresu, ani numeru skrytki pocztowej czy adresu e-mail... On powiedział:

CHODŹ I ZOBACZ
I ja powiem to samo. Widzę projekt ,który zrodził się w sercach kilku wyznawców a który interesuje wielu ludzi
Abp André-Joseph Léonard

z niederlandzkiego tłumaczyla: Beata Eijkelenboom
Dziękuję!