niedziela, 25 listopada 2012

Patriarcha Béchara Boutros Raï nowym kardynałem Kościoła Katolickiego.

fot: Maronite Patriarchate Bkerke
Nominacje kardynalskie, purpurowe birety i pierścienie otrzymało wczoraj sześciu hierarchów. Nowi kardynałowie pochodzą z różnych kontynentów: obu Ameryk, Azji i Afryki.

Ojciec Święty Benedykt XVI „kreował” ich, tzn. wyniósł do tej godności, podczas konsystorza publicznego w bazylice watykańskiej. Wśród nich patriarchę Béchara Boutros Raï, który przewodniczył spotkaniu modlitewnemu w czasie niedawnej wizyty w Libanie widzącego z Medziugorje – Ivana Dragicevića... więcej

Ojciec Święty przyznał nowym purpuratom ich kościoły tytularne. Kard. Béchara Boutros Raï, jako patriarcha Antiochii obrządku maronickiego został włączony do kardynałów-biskupów, zachowując swoją stolicę tytularną w Antiochii.

***********
fot: Maronite Patriarchate Bkerke
Na zdjęciu widzimy widzącego Ivana w czasie objawienia Matki Bożej 15 listopada 2012. Objawienie rozpoczęło się w czasie modlitwy różańcowej. Na wprost (za klęcznikiem) możemy zobaczyć odmawiającego różaniec, patriarchę Béchara Boutros Raï. To w czasie tego objawienia Matka Boża położyła rękę na głowie kardynała i błogosławiła mu.