czwartek, 8 listopada 2018

Papież Franciszek: "ja jestem tym, który uratował Medjugorie"

Papież Franciszek: "ja jestem tym, który uratował Medjugorie"Chiara Amirante, założycielka rzymskiej akcji pomocowej Nuovi Orizzonti, powiedziała tłumom 1 listopada w Medjugorie, że niedawno rozmawiała przez godzinę z papieżem Franciszkiem na temat bośniackiego miejsca rzekomych objawień i że ma "błogosławieństwo papieża", by opowiedzieć, jak przebiegła rozmowa. Według Amirante Franciszek powiedział:
"Chiara, pamiętaj, to ja uratowałem Medjugorie, ponieważ komisja Kongregacji Doktryn Wiary powiedziała już na podstawie informacji, częściowo fałszywych, że Medjugorie w ogóle jest fałszem. A zatem ja jestem tym, który uratował Medjugorie, to ja wysłałem [arcybiskupa] Hosera, ponieważ wierzę – co powiedziałem też na konferencji prasowej [w czasie lotu z Fatimy do Rzymu w maju 2017] – że owoce są wielkie i jednoznaczne.
Możesz powiedzieć, że Medjugorie mam w sercu, że nie zdawałem sobie sprawy, że to, co mówiłem [o Matce Boskiej, która zbyt wiele powiedziała w Medjugorie] jako prywatne opinie, ale co miało też podstawy w błędnych informacjach, miało tak duży efekt.
Możesz więc powiedzieć, że Medjugorie mam w sercu, w samym sercu i że z moim przedstawicielem, Hoserem, zmierzamy do zachowania wszystkiego, co w Medjugorie jest piękne".


https://gloria.tv/signup/